Wielofunkcyjna bramka IoT Gateway 30 od firmy Weidmüller

| Technika

Modem 4G/LTE zapewniający elastyczną łączność mobilną. Wszechstronne opcje połączenia poprzez interfejsy szeregowe i protokoły (Modbus RTU, TCP, OPC UA, MQTT, RFC1006...). Zintegrowana usługa zdalnego dostępu u-link. Zintegrowany węzeł Node-RED do programowania aplikacji.

Wielofunkcyjna bramka IoT Gateway 30 od firmy Weidmüller

Ilustracja tytułowa: Dzięki łączności mobilnej bramka może być używana w dowolnym miejscu, niezależnie od istniejącej infrastruktury

Automatyka przemysłowa od lat przechodzi szybką transformację. Firma Weidmüller zawsze kieruje się wynikającymi z niej wymaganiami, opracowując swoje inteligentne urządzenia, takie jak wielofunkcyjna bramka IoT Gateway 30. Nowy produkt jest logicznym rozszerzeniem naszego portfolio. Z jednej strony, zapewnia bardzo potrzebne połączenie czujnika z chmurą. Z drugiej, pozyskując i wstępnie przetwarzając dane z urządzeń, gwarantuje utrzymanie kosztów operacyjnych na niskim poziomie, a każda wysyłana wiadomość kosztuje. Jeśli dane są agregowane lub wysyłane tylko w przypadku określonych zdarzeń, minimalizuje to nakłady wymagane do wymiany informacji.

Dzięki łączności mobilnej bramka może być używana w dowolnym miejscu, niezależnie od istniejącej infrastruktury. Weidmüller wykorzystuje w tym celu standard 4G LTE.

Wstępne przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu otwartego standardu IoT Node-RED, który jest już zintegrowany z IoT Gateway 30. Pozwala to użytkownikowi na zastosowanie własnego programowania aplikacji lub skorzystanie z wielu predefiniowanych funkcji użytkowników społeczności Node-RED.

 
Fot. 1. Bramka Weidmüller IoT Gateway 30 – wszechstronna do wszystkich zastosowań IoT

Dostęp do urządzeń i sterowników obiektowych odbywa się za pośrednictwem wspólnych interfejsów i protokołów, takich jak Modbus RTU, TCP, OPC UA, MQTT lub RFC1006, co ułatwia połączenie z istniejącymi systemami. W większości przypadków nie są konieczne żadne zmiany w używanym systemie sterowania. W celu dalszego wykorzystania dane są przesyłane do wewnętrznych systemów IT lub chmurowych, takich jak Azure, AWS czy IBM.

Z bramką jest również zintegrowana usługa zdalnego dostępu u-link firmy Weidmüller. Gwarantuje to szybki i bezpieczny dostęp do maszyn oraz instalacji.

Ponadto historyczne dane procesowe mogą być przechowywane w chmurze u-link i da się generować indywidualne pulpity nawigacyjne oraz alarmy. Nie będąc ekspertem, można szybko i łatwo skonfigurować intuicyjny interfejs i dostosować go do struktur procesu. Weidmüller łączy zatem Internet Rzeczy i opcje zdalnego dostępu w jednym portalu.

Jeśli chodzi o zastosowanie w szafie sterowniczej, bramka IoT Gateway 30 imponuje wyjątkowo małym rozmiarem, pomimo wielu zintegrowanych interfejsów. W przypadku zastosowań obiektowych poza szafą, bramkę można łatwo i bezpiecznie zintegrować z obudową FieldPower.

Szerokim frontem do IoT

Dzięki kompleksowemu, nowoczesnemu i skoordynowanemu portfolio firmy Weidmüller, obsługującemu Internet Rzeczy, droga do przemysłowego IoT może być prosta – „od danych do wartości”. I to zarówno w przypadku zastosowań w nowo powstających obiektach, jak i obiektach modernizowanych. Nasze rozwiązania obejmują akwizycję, wstępne przetwarzanie, komunikację oraz analizę danych. Świetnym ich przykładem jest nowa bramka IoT Gateway 30, stanowiąca dostosowane rozwiązanie IoT od czujnika po chmurę.

 

Weidmüller
www.weidmuller.pl