Bezpieczeństwo w atrakcyjnej cenie

| Technika

Leuze wprowadza na rynek optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100, przeznaczone do niezawodnej ochrony stref pracy maszyn. Nowe produkty obniżają koszty ich projektowania, charakteryzują się też łatwą integracją i instalacją.

Bezpieczeństwo w atrakcyjnej cenie

Producenci oraz firmy użytkujące maszyny i systemy mogą obecnie korzystać z nowej, dostępnej w atrakcyjnej cenie technologii bezpieczeństwa firmy Leuze do bezstykowej ochrony stref pracy. Świetlne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 są przystosowane do aplikacji o zakresie roboczym do 6 m i zapewniają ochronę przy krótkich dystansach.

Ekonomiczne projektowanie maszyn

 
Fot. 1. Nowe świetlne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 firmy Leuze niezawodnie chronią strefy pracy maszyn, zwiększając opłacalność projektów

Dzięki nowym urządzeniom firma Leuze oferuje optoelektroniczną technologię bezpieczeństwa ułatwiającą ekonomiczne projektowanie maszyn. Solidne świetlne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 skupiają się na kluczowych funkcjach i można ich używać w różnych zastosowaniach, np. do zabezpieczania otworów maszyn, gdzie części są podawane ręcznie. Wysoka rozdzielczość (17 i 30 mm) pozwala niezawodnie wykrywać palce i dłonie. Pole ochronne rozciąga się do krawędzi obudowy, dzięki czemu urządzenia można montować równo w granicach, bez generowania martwych stref. Wyjście kablowe zapewnia elastyczną integrację urządzeń z konstrukcją maszyny i wyprowadzenie przewodu w dowolnym kierunku. Kurtyny zostały również optymalnie zaprojektowane w zakresie zabezpieczania dostępu do maszyn i systemów, tworząc pole ochronne o długości do 1500 mm. Dzięki wysokiej odporności na wstrząsy i wibracje nadają się również do zabezpieczania stref pracy i eksploatacji pras.

Łatwa instalacja bez potrzeby konfiguracji

Prosta konstrukcja mechaniczna i elektryczna umożliwia szybki montaż – w rowkach kurtyn ELC 100 da się łatwo zainstalować obrotowe wsporniki. Praktycznym rozwiązaniem jest również wielopoziomowy wyświetlacz do osiowania, za pomocą którego można szybko wyrównać i ustawić kurtyny w optymalnym położeniu, korzystając z jasnych diod LED, dobrze widocznych bezpośrednio z transmitera. Jeśli osiowanie nie jest wymagane, np. przy krótkich odcinkach, koszty można jeszcze bardziej obniżyć dzięki blokom ślizgowym/przesuwnym, dostarczanym w standardowym zestawie. Połączenie za pomocą 4-pinowego kabla jest również wyjątkowo łatwe, niewymagające jakiejkolwiek konfiguracji urządzeń.

 
Fot. 2. Wsporniki z funkcją obrotu zapewniają szybki montaż
 
Fot. 3. Dobrze widoczny, wielopoziomowy wyświetlacz jest wykorzystywany do szybkiego i optymalnego osiowania urządzeń bezpieczeństwa

Solidne działanie

 
Montaż 4-pinowego kabla jest wyjątkowo łatwy, a urządzenia nie wymagają jakiejkolwiek konfiguracji

Konstrukcja kurtyn zapewnia niezawodne działanie. Obudowy wykonano w całości z metalu. Podniesione ściany boczne chronią przednią osłonę. Dzięki inteligentnej ocenie wiązki ze śledzeniem obiektu urządzenia pracują bez wyłączania, nawet w wymagających środowiskach produkcyjnych z obecnością wiórów lub iskier.

 

 

 

www.leuze.com
info.pl@leuze.com