Nasze produkty nagrodzone Produktem Roku magazynu Control Engineering

| Wydarzenia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze produkty znalazły się w gronie laureatów prestiżowego konkursu na Produkt Roku 2013 magazynu Control Engineering Polska.

Nasze produkty nagrodzone Produktem Roku magazynu Control Engineering

W kategorii Interfejsy operatora/HMI zwyciężyły programowalne web-panele Saia PCD firmy Saia Burgess Controls. Radiomodem RipEX firmy RACOM został nagrodzony Produktem Roku w kategorii Sieci przemysłowe i transmisja danych – Bezprzewodowe.

Programowalne web-panele łączą funkcje i możliwości webowego panela operatorskiego, sterownika PLC i systemu do zarządzania zużyciem mediów. Oprócz standardowych funkcji urządzeń HMI oferują wbudowaną technologię Automation Server i komunikację w popularnych sieciach (S-Bus, Ether S-Net, Ether S I-O, Modbus RTU/TCP i M-Bus). Dzięki temu umożliwiają modernizację instalacji automatyki (także wykonanych w starszych technologiach oraz na bazie komponentów firm trzecich) bez konieczności wymiany starych sterowników, co ogranicza zarówno ryzyko, jak i koszty.

Seria RipEX to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty w ofercie firmy RACOM i jednocześnie najskuteczniejsze radiomodemy w swojej klasie. RipEX-y obsługują wiele protokołów komunikacyjnych, różne szybkości transmisji i standardy modulacji, ponadto mogą pracować w trybie transparentnym. Bazują na systemie operacyjnym Linux i zostały zaprojektowane z ogromną dbałością o zapewnienie wysokiej wydajności, jakości i bezpieczeństwa danych.