Router Ubiquity wyróżniony Produktem Roku CE

| Wydarzenia

Router Ubiquity zwyciężył w konkursie Produkt Roku 2015 magazynu Control Engineering Polska, w kategorii Komunikacja bezprzewodowa.

Router Ubiquity wyróżniony Produktem Roku CE


Routery Ubiquity firmy ASEM to niezależne rozwiązania, które udostępniają funkcje zdalnego serwisu dowolnym urządzeniom automatyki (także firm trzecich). Połączenie VPN pomiędzy routerem a komputerem zdalnym umożliwia dostęp do funkcji sterowania i nadzoru urządzeń wchodzących w skład zdalnych podsieci i realizację wszystkich funkcjonalności oferowanych przez Ubiquity.

Routery Ubiquity serii RKxx dostępne są w 2 wersjach wykonania: z Ethernetem (RK10) i Ethernetem oraz wbudowanym modemem GSM 2G/3G/3G + EDGE/HSPA (RK11), która umożliwia dostęp do maszyn i instalacji bez użycia przewodowego połączenia internetowego. Oba typy mają wbudowane interfejsy: 2 x Ethernet,RS-232/422/485/MPI, USB, a także 2 wejścia i 2 wyjścia cyfrowe.

Dzięki konfigurowalnemu portowi RS-232/422/485/MPI za pośrednictwem routerów Ubiquity urządzenia wyposażone tylko w porty szeregowe mogą być udostępniane w sieci Ethernet. Routery dostępne są również w wersjach specjalnych z rozszerzonym zakresem temperaturowym (RKxx-ET).

Technologia zdalnego dostępu serwisowego Ubiquity zapewnia ciągłość pracy instalacji i szybkość serwisu; ułatwia konfigurację i modyfikację ustawień maszyn i instalacji automatyki. Podczas odbiorów i uruchomień nie wymaga obecności ekipy technicznej na obiekcie.
Bezpieczny, zdalny dostęp do urządzeń automatyki redukuje koszty serwisu i eksploatacji instalacji.

Więcej informacji o routerach RK11 na www.sabur.com.pl