Duża inwestycja Scania w Polsce?

Skandynawski koncern, który pod Słupskiem od kilkunastu lat produkuje autobusy, planuje koleją duża inwestycję w tym obszarze. Nowy zakład produkcyjny może powstać w Redzikowie (Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna) i mają być w nim wytwarzane również autobusy. Zgodnie z szacunkami w fabryce zatrudnionych będzie około 1400 osób, czyli dwa razy więcej, niż obecna liczba pracowników polskiego oddziału. Obecnie trwają negocjacje w sprawie inwestycji z administracją i agencjami rządowymi.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Zakład produkujący autobusy Scania w Słupsku zwolni 200 osób
Volkswagen zamierza przejąć Scanię
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Konkurs Mechatroniki, Automatyki i Robotyki: szansa na zawód przyszłości
Przemysł 4.0
Trzy kluczowe wydarzenia przemysłowe w Ptak Warsaw Expo – intensywny początek 2026 roku
Przemysł 4.0
ABB inwestuje w AI dla centrów danych – partnerstwo z OctaiPipe ma obniżyć koszty chłodzenia nawet o 30%
Komunikacja
Zunifikowany standard Ethernet otwiera nowe możliwości cyfryzacji przemysłu automatyki
PLC, HMI, Oprogramowanie
Siemens Mobility realizuje w Chile cyfryzację kolei
Obudowy, złącza, komponenty
Połączenia we współczesnym przemyśle - pewne, wydajne i bezpieczne

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów