Zakład produkujący autobusy Scania w Słupsku zwolni 200 osób

Scania chce poprawić rentowność sektora autobusów miejskich. Planuje zmniejszenie zatrudnienia o 250 osób, z czego 200 pracujących w Słupsku a 50 w Södertälje, w Szwecji. Przedstawiciele firmy podjęli negocjacje z zakładowymi organizacjami związkowymi, w celu redukcji personelu w obszarze administracji i produkcji. Sprzedaż autobusów miejskich Scania Citywide spadła w porównaniu do rekordowego roku 2010, kiedy to około 600 autobusów zostało dostarczonych do obsługi transportu publicznego m.in. w Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Posłuchaj
00:00

W ramach programu poprawy efektywności, w 2014 roku koszty zostaną obniżone o 70 mln SEK. Zmiany strukturalne będą obejmować zarówno działy badań i rozwoju, zakupów oraz działy bezpośrednio produkcyjne autobusów miejskich wraz z administracją. Jednostka produkcyjna Scania w Słupsku, z ponad 500 pracownikami, rozpocznie proces dostosowywania organizacji do aktualnych warunków rynkowych.

- Obecnie posiadamy znaczne nadwyżki zdolności produkcyjnych w sektorze autobusów miejskich. Dlatego musimy podjąć szeroko zakrojone działania restrukturyzacyjne w celu dostosowania naszej struktury organizacyjnej do wymogów rynku. To jest jedyna słuszna droga, aby długoterminowo zabezpieczyć naszą pozycję dostawcy kompletnych autobusów miejskich - powiedział Klas Dahlberg, wiceprezes Scania Buses & Coaches.

- Ze względu na wzmożoną konkurencję i zwiększoną presję cenową, musimy teraz dostosować zatrudnienie do obniżonego poziomu produkcji. To nie była łatwa decyzja, ale niestety jest to konieczne dla naszego długofalowego funkcjonowania, jako producenta autobusów i autokarów, tutaj w Słupsku - stwierdził Peter Björk, dyrektor zarządzający Scania Production Słupsk.

Projekt związany z wprowadzeniem autokaru OmniExpress 3.20 w Słupsku będzie nadal kontynuowany, zgodnie z wcześniejszym planem.

źródło: Scania

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
MAN likwiduje podpoznańską fabrykę zatrudniającą 900 osób
Fabryka autobusów "Autosan" ponownie wystawiona na sprzedaż
Za 56 mln zł można kupić fabrykę autobusów "Autosan"
300 autobusów i trolejbusów Solaris pojedzie na Łotwę
Hybrydowe i elektryczne autobusy przyszłością komunikacji miejskiej
Autobusy Solarisa w Czechach
Solaris wyprodukował elektryczny autobus
Duża inwestycja Scania w Polsce?

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów