Bezpośrednie znakowanie produktów

Firma HDF wprowadziła nową usługę określaną jako DPM (Direct Part Marking). Polega ona na bezpośrednim znakowaniu części i produktów. Nowa oferta obejmuje usługi konsultingowe związane z całością wdrożeń, tj.: audyt, określenie optymalnych metod znakowania i technologii odczytu oraz dobór urządzeń. HDF oferuje ponadto specjalistyczny sprzęt do DPM, taki jak np. czytniki RFID i kodów kreskowych.

Podstawową zaletą DPM jest możliwość implementacji zastosowanych technologii nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach - np. w skrajnych temperaturach, ciśnieniu, zapyleniu, w których powszechnie stosowane etykiety nie mają zastosowania. Dzięki temu DPM umożliwia precyzyjny monitoring oznakowanych części czy produktów.

Tego typu usługi stosowane są już na świecie np. podczas budowy samolotów. Przykładem może być znakowanie łopat turbin silników odrzutowych - te elementy samolotu podlegają działaniu wielu skrajnych czynników, a jednocześnie są kluczowe dla działania maszyny i bezpieczeństwa pasażerów. Oznacza to, że by mieć pewność co do sprawności elementu silnika, producent samolotów musi znać historię wytworzenia i serwisu tych podzespołów, z uwzględnieniem nawet drobnych szczegółów.

Do głównych metod znakowania w DPM należą: wypalanie laserowe, wytrawianie, nadruk atramentowy i grawerowanie. Technologia DPM stosowana jest w tych segmentach przemysłu, w których niestandardowe warunki środowiskowe są normą: lotniczym, motoryzacyjnym, chemicznym, zbrojeniowym, elektronicznym.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Znakowanie produktów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów