Lotos pozytywnie oceniony

Grupa Lotos poinformowała o pozytywnej ocenie spółki LOTOS Exploration and Production Norge AS (Lotos E&P Norge) przez norweskie Ministerstwo Energii i Ropy. Decyzja ta daje zielone światło do ubiegania się o uzyskanie licencji na wydobywanie surowców na norweskim szelfie kontynentalnym. Do rozpoczęcia wydobycia, które planowane jest na drugą połowę 2009 roku, potrzebna jest jeszcze zgoda norweskiego ministerstwa. Spółka Lotos E&P Norge została utworzona rok temu z przeznaczeniem zdobywania udziałów w przedsięwzięciach eksploatacyjnych na terenach Norwegii. Jak na razie firmie udało się wykupić udziały na wydobycie ropy naftowej ze złoża Yme. Szacuje się, że kontrakt ten pozwoli spółce uzyskać niemal 7mln baryłek tego surowca.
Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Orlen i Lotos na drodze do największej fuzji roku
LOTOS i PGNiG wspólnie poszukają ropy i gazu
Dotacja dla Lotosu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Artykuły
Przyszłość rynku szyn zbiorczych
Bezpieczeństwo
Westermo wzmacnia obecność w Europie
Aktualności
Rynek czynników cieplnych
Przemysł 4.0
DMG MORI i HAIMER wzmacniają partnerstwo w obszarze cyfryzacji i automatyzacji narzędziowni
Roboty
Rynek robotów malarskich
Pomiary
Endress+Hauser podwaja powierzchnię zakładu w Waldheim

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów