Nowa tlenownia Linde-Gaz

Polska spółka niemieckiego koncernu Linde AG chce do 2010 roku wybudować uruchomić tlenownię na terenie Kobierzyckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod Wrocławiem. Zakład produkował będzie gazy techniczne takie jak tlen, argon czy azot i dostarczał je niemieckim, czeskim oraz polskim odbiorcom z branży metalurgicznej, chemicznej, energetycznej, spożywczej, hutniczej, elektronicznej oraz medycznej. Fabryka ma być jedną z najnowocześniejszych w Polsce i będzie w pełni zautomatyzowana.

Instalacja ma docelowo wytwarzać 600 ton gazu dziennie. Polski oddział firmy założonej przez ponad 100 lat temu przez Carla von Linde – wynalazcę metody kriogenicznej do pozyskiwania tlenu z powietrza – istnieje od 15 lat i mieści się w Krakowie. Linde AG w 2001 roku połączyło się ze szwedzkim AGA, a 5 lat później z brytyjskim BOC tworząc The Linde Group, który zatrudnia ponad 50 tys. pracowników na całym świecie.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Linde Gaz uruchomiło nowy zakład produkcyjny

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów