E.ON oszczędza dzięki rozwiązaniom ABB

Elektrownia w Staudinger

Cztery niemieckie elektrownie koncernu energetycznego E.ON zanotowały 10-20% oszczędności kosztów rozruchów kotłów dzięki zastosowaniu technologii BoilerMax firmy ABB.

Posłuchaj
00:00

Inwestycja zakończona dwa lata temu objęła zakłady w Staudinger (622 MW, opalana gazem), Inglostadt (420 MW, opalana olejem), Zolling (450 MW, opalana węglem) oraz Heyden (950 MW, opalana węglem). Aby zbadać efektywność technologii BoilerMax zdecydowano się na monitorowanie kosztów rozruchu kotłów. Okazało się, że rozwiązanie firmy ABB przynosi koncernowi energetycznemu roczne oszczędności w wysokości 80 tys – 160 tys euro, przy około 100 rozruchach rocznie. Technologia BoilerMax polega na jak optymalnym rozruchu kotła.

Odpowiednie sterowanie ilością dostarczanego paliwa oraz działaniem stacji obejściowej na podstawie wartości procesowych pozwala ustanowić efektywny czas rozruchu. Rozwiązanie BoilerMax zainstalowane w Inglostadt i Zolling współdziała z systemem sterowania 800xA także dostarczonym przez ABB. W przypadku elektrowni Staudinger i Heyden jest to starszy system ABB Procontrol P. Jako że paliwo rozruchowe jest drogim paliwem o wysokiej jakości, to oszczędności wynikające z optymalizacji procedury rozruchu mogą być niezwykle zadowalające. W przypadku koncernu E.ON na tyle zadowalające, że spółka postanowiła wdrożyć BoilerMax w swojej kolejnej elektrowni zlokalizowanej w Inglostadt.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów