Rynek systemów DCS w Ameryce Łacińskiej ciągle rośnie

Kondycja, w jakiej znajduje się przemysł krajów rozwijających się Ameryki Łacińskiej jest bardzo dobra i rokuje szanse na trwały wzrost. Przykładem może być rynek systemów DCS, który wg ekspertów ARC Advisory Group do roku 2012 będzie rósł w tempie 10% rocznie i osiągnie wartość 1,5 mld dol.

Posłuchaj
00:00

Głównym motorem tego wzrostu będzie przemysł infrastrukturalny , taki jak elektrownie, przemysł ciężki, zakłady petrochemiczne. Wpływ będzie mieć także górnictwo. Analitycy podkreślają, że aby zawojować rynek latynoamerykański, dostawcy muszą bezpośrednio zaistnieć w regionie. Nie da się skutecznie działać bez lokalnych sprzedawców, inżynierów odpowiedzialnych za integrację systemów, konserwację i wsparcie klienta.

Budowa oddziałów firm w Ameryce Łacińskiej jest więc największym wyzwaniem dla firm rozważających konkurowanie na tamtejszym rynku. Największe koncerny z branży już zaczęły działać w tym kierunku. i przejęły kilka lokalnych firm. Przykładem jest ABB, które wykupiło CMS Tecnologia w Chile.

Dodatkowym czynnikiem warunkującym zdobycie dobrych kontraktów w Ameryce Łacińskiej będzie możliwość pełnienia podwójnej roli: dostawcy i MAC - Main Automation Contractor, czyli głównego wykonawcy oferowanego systemu automatyki. Dla klientów jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że łatwiej kontrolować koszty inwestycji oraz przypisać odpowiedzialność za cały projekt.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Powiązane treści
Rynek systemów DCS - ponad 19 mld dolarów w 2020 r.

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów