Nowy standard komputerów wbudowanych

Aaeon, Adlink, Advantech oraz Kontron wspólnie przedstawiły specyfikację nanoETXexpress w wersji 1.0. Określa ona technologię systemów wbudowanych typu Computer-on-Module, które cechują się małymi wymiarami (od 84x55 mm) oraz wsparciem standardów COM Express typu 1 oraz graficznego SDVO.

Posłuchaj
00:00

Specyfikacja nanoETXexpress, która określa typ systemów Computer-on-Module (COM), była pierwotnie rozwijana przez firmę Kontron, ale obecnie staje się coraz szerzej promowana na rynku również przez innych dostawców. Firmy Aaeon, Adlink, Advantech oraz Kontron wspólnie opublikowały jej wersję 1.0, w której zawarto m.in. wsparcie dla interfejsu graficznego SDVO (Serial Digital Video Out).

Dostawcy zamierzają przedstawić ją konsorcjum PICMG w celu włączenia do grupy rozwiązań COM Express pod nazwą "Ultra" (wymiary od 84x55 mm). Dodatkowo w specyfikacji 1.0 zawarta została wersja "Compact" (95x95mm), która również przedstawiona ma być PICMG.

Należy dodać, że nanoETXexpress jest zgodny pod względem wyprowadzeń z COM Express typu 1. Ten ostatni standard, zgodnie z wynikami najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę VDC (publikacja luty-marzec 2009), ma szybko popularyzować się na rynku w kolejnych latach. Do 2010 roku agencja przewiduje wzrost CAGR na poziomie 70%.

Specyfikacja nanoETXexpress oraz informacje na temat www.nanoetxexpress.com
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Powiązane treści
TANK-700-QM67 – wydajny i uniwersalny komputer wbudowany

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów