Jak ustawa o efektywności energetycznej wpłynąć może na polski przemysł

Pod koniec listopada w budynku Ministerstwa Gospodarki odbyła się IV konferencja w ramach cyklu „Efektywność energetyczna – niższe koszty energii w przemyśle”. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii oraz Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Tematem przewodnim był wpływ przygotowanej ustawy o efektywności energetycznej na polski przemysł.

Posłuchaj
00:00

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się przygotowanymi i planowanymi do wdrożenia od początku 2010 roku regulacjami prawnymi dotyczącymi efektywności energetycznej oraz mechanizmami służącymi racjonalizacji zużycia energii. Podczas konferencji zaprezentowane zostały również przykłady wdrażanych przedsięwzięć energooszczędnych, a także innowacyjnych technologii stosowanych w przemyśle.

Głównym sponsorem konferencji była firma Schneider Electric Polska, która zaprezentowała rozwiązania przemysłowe pozwalające na oszczędność zużycia energii o nawet 30%. W szczególności zaprezentowano zaawansowane systemy monitoringu energii, automatyki oświetlenia, napędowe oraz urządzenia do korekcji współczynnika mocy.

Zwrócono też uwagę na role audytu energetycznego w procesie efektywnego zarządzania energia w przedsiębiorstwie. Podczas konferencji spotkało się około 125 uczestników – przedstawicieli przemysłu, instytucji związanych z energetyką, władz samorządowych oraz organizacji pracodawców.

Powiązane treści
100 mld zł na modernizację polskiej energetyki
Ministerstwo Gospodarki udoskonali prawo energetyczne
Efektywność energetyczna w przemyśle. Część 1
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Siemens podsumowuje drugi kwartał 2025 roku
PLC, HMI, Oprogramowanie
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Przemysł 4.0
Accenture kupuje Systemę
Aktualności
Omron na liście innowatorów
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów