Nowiny z ŁSSE

Lista inwestorów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększyła się ostatnio o nowe przedsiębiorstwa. Zezwolenie na prowadzenie działalności w ŁSSE otrzymała firma Isopak Poland, która na terenie radomszczańskiej podstrefy zamierza zbudować zakład produkcji opakowań styropianowych. Po uruchomieniu produkcji Isopak będzie m.in. dostawcą zlokalizowanych w tej podstrefie fabryk pralek i zmywarek Indesitu.

Posłuchaj
00:00

Oprócz tego w podstrefie Kleszczów firma Eko-Region Kleszczów zbuduje zakład wytwarzania gazu syntezowego z odpadów organicznych, natomiast w Konstantynowie Łódzkim powstanie zakład produkcyjny firmy P.P.H.U. „Vertex”.

Otwarcie kutnowskiego zakładu koncernu Printpack

Produkowane w nim będą opakowania na potrzeby sektora spożywczego i kosmetycznego. Ponadto w podstrefie Radomsko zostanie zbudowany zakład produkcyjny maszyn i systemów hydraulicznych wysokociśnieniowych firmy Manuli Hydraulics Manufacturing, natomiast na terenie łowickiej podstrefy ŁSSE powstanie zakład produkcyjny artykułów chemii gospodarczej firmy Chemipack.

Oprócz wydarzeń związanych z przyznaniem kolejnych zezwoleń na prowadzenie inwestycji na terenie ŁSSE odbywają się tu też uroczyste otwarcia zakładów, których budowa już się zakończyła. Ostatnia taka uroczystość miała miejsce w Kutnie, gdzie amerykański koncern Printpack uruchomił wybudowany za ponad 100 mln zł zakład produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego.

Jest to pierwsza inwestycja tej firmy w Europie. Zainteresowanie inwestorów sprzyja też rozwojowi samej strefy. Dzięki temu ostatnio ŁSSE została powiększona o kolejną podstrefę w Płocku. Poszerzono też obszar istniejących podstref w Radomsku, Sieradzu, Ksawerowie oraz Konstantynowie Łódzkim.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Medicalgorithmics rozszerza obecność w USA dzięki współpracy z Fourth Frontier
Aktualności
Rozwój przemysłu chemicznego
Komunikacja
Przyszłość technologii RFID
Aktualności
Bosch inwestuje miliony w druk 3D z metalu
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Powiązane treści
15 lat ŁSSE
W ŁSSE powstanie 380 nowych miejsc pracy
Nowe inwestycje w ŁSSE
Osiem firm zainwestuje łącznie 230 mln zł w ŁSSE
Press-Glas inwestuje w ŁSSE
Nowe inwestycje w ŁSSE
Nowa stacja elektroenergetyczna PKP Energetyki
Procter & Gamble rozwija produkcję w Nowym Józefowie
Nowe zezwolenie w ŁSSE
MPC METAL w SSE Euro-Park
Kolejne zakłady powstają na terenie ŁSSE
Nowiny z WSSE "Invest Park"
Nowe inwestycje w ŁSSE
Nowoczesna linia produkcyjna stali w ŁSSE
Nowi inwestorzy w ŁSSE
ABB inwestuje w ŁSSE w produkcję silników
Danfoss inwestuje w ŁSSE

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów