Zabezpieczenia przed cyber atakami pod lupą ekspertów

ISA powołała nową grupę roboczą, której zadaniem będzie analiza standardu ISA99 regulującego zabezpieczenia przemysłowych systemów automatyki i sterowania przed atakami hakerów. Jej członkowie mają sprawdzić, czy w obliczu nowych zagrożeń takich jak na przykład głośny ostatnio wirus Stuxnet wytyczne ISA99 wciąż są aktualne.

Posłuchaj
00:00

Jeżeli okaże się, że nie, to eksperci będą zmuszeni przygotować niezbędne poprawki. Raport podsumowujący pracę grupy ma być gotowy w połowie roku.

Powiązane treści
Cyberzagrożenia - energetyka i integratorzy systemów automatyki na celowniku
Cyberbezpieczeństwo priorytetem branży produkcyjnej - Astor podejmuje współpracę z izraelską firmą CyberX
Cyberbezpieczeństwo i kontrola dostępu
Ochrona przed cyberatakami staje się koniecznością
Ochrona rurociągów musi być zintegrowana
Certyfikacja z zakresu cyberbezpieczeństwa
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Rynek systemów monitorowania poziomu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Siemens i SBB cyfryzują kolej: Signaling X wprowadzi nowy standard sterowania ruchem w Szwajcarii
Obudowy, złącza, komponenty
Panasonic Industry Europe wyróżnił Farnella tytułem Dystrybutora Roku 2025
Bezpieczeństwo
Systemy awaryjnego zatrzymania OMRON - specjalne ceny
Bezpieczeństwo
Hałas w przemyśle
Przemysł 4.0
Infios i AWS tworzą inteligentny łańcuch dostaw z agentami AI

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów