Ochrona rurociągów musi być zintegrowana

| Gospodarka Artykuły

Według MarketsandMarkets wartość światowego rynku zabezpieczeń rurociągów wzrośnie z około 4 mld w 2013 r. do prawie 7 mld dolarów w roku 2018, czyli średnio o ponad 9% rocznie. Największymi segmentami pod względem wydatków i liczby wdrożeń pozostaną rozwiązania dla linii przesyłowych gazu ziemnego oraz produktów przemysłu naftowego i chemicznego. Głównym rynkiem zbytu wciąż będzie Ameryka Północna. Popyt na zabezpieczenia będzie napędzany nasilającym się zagrożeniem atakami terrorystycznymi i rosnącym zapotrzebowaniem na surowce energetyczne.

Ochrona rurociągów musi być zintegrowana

Niedostatki surowcowe w połączeniu z silną konkurencją zmuszają dostawców do korzystania z efektywniejszych i równocześnie tańszych metod przesyłu. Z kolei zagrożenie terroryzmem sprawia, że rośnie presja rządów i wprowadzane są odpowiednie uregulowania prawne.

Poszukiwane będą głównie rozwiązania zintegrowane, tj. zapewniające ochronę fizyczną i zabezpieczenie przed cyberatakami. Dotychczas nie były one dostępne, dlatego wdrażano wiele zabezpieczeń niezależnych, m.in. systemy SCADA, monitoringu i detekcji wycieków.