Energia zdrożeje średnio o 2 zł miesięcznie

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla czterech dostawców energii dla gospodarstw domowych oraz dwóch dystrybutorów energii. "Średni wzrost cen energii dla odbiorców z gospodarstw domowych na rachunku wyniesie 5,1 proc., co oznacza miesięczny wzrost cen energii o około 2 złote" - poinformowała rzeczniczka prasowa URE. Nowe ceny zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Posłuchaj
00:00

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa URE Marka Woszczyka, podwyżki są na poziomie zbliżonym do poziomu inflacji. Średni wzrost cen energii elektrycznej, dla odbiorców w taryfie G, wyniesie 5,1 proc. Największa podwyżka czeka odbiorców Tauronu, działającego na południu Polski. Jego klienci zapłacą za energię o 5,88 proc. więcej.

Michał Pieniążek

źródło: cire.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Globalny rynek silników elektrycznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
Powiązane treści
Podwyżka energii elektrycznej w przyszłym roku nie powinna przekroczyć 6 proc.
UE wprowadziła rozporządzenie zwiększające przejrzystość rynku energii

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów