Przyszłość rynku przepływomierzy turbinowych

Według Flow Research wartość światowego rynku przepływomierzy turbinowych wzrośnie z 414 mln dol. w 2011 roku do blisko 428 mln dol. w 2016, średnio o 0,6% rocznie. Największy wzrost sprzedaży w tym okresie nastąpi w Chinach, a nieco mniejszy w Ameryce Północnej, innych krajach azjatyckich oraz Europie. Wyjątkiem będzie Japonia, gdzie z powodu ogólnie słabej sytuacji gospodarczej spodziewane jest zmniejszenie się popytu na przepływomierze tego typu.

Posłuchaj
00:00

Głównymi odbiorcami przepływomierzy turbinowych pozostaną przemysł naftowy oraz lotnictwo. O popularności tych urządzeń mimo silnej konkurencji ze strony sensorów innych typów decyduje ich dokładność, możliwość użycia w różnych warunkach oraz mniejszy koszt, na przykład w porównaniu do przepływomierzy Coriolisa w przypadku pomiarów parametrów przepływu w rurociągach o dużej średnicy.

Jeden czujnik turbinowy może też przykładowo zastąpić kilka przepływomierzy zwężkowych. Ponadto sensory turbinowe są powszechne w wielu instalacjach (zwłaszcza w branży naftowej), których operatorzy niechętnie decydują się na zmiany. Szczególnie to ostatnie według analityków gwarantuje obecność tych przyrządów na rynku jeszcze przez długie lata.

JM

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Powiązane treści
Przyszłość rynku przepływomierzy
Prognoza dla rynku przepływomierzy Coriolisa
MarketsandMarkets o rynku przepływomierzy
Przyszłość rynku przepływomierzy
Prognozy dla rynku przepływomierzy masowych
Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych ciągle w górę
Przepływomierze - diabeł tkwi w szczegółach

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów