Przyszłość rynku przepływomierzy

| Gospodarka Artykuły

Według Frost & Sullivan globalny rynek przepływomierzy powoli odrabia straty, jakie zanotował w czasie recesji, szczególnie w 2008 roku. Tendencja ta utrzyma się też w przyszłości, w efekcie czego wartość tego rynku wzrośnie z 4,8 mld dol. w 2010 roku do 6,4 mld dol. w 2017.

Przyszłość rynku przepływomierzy

Wpłynie na to m.in. rosnąca liczba inwestycji w modernizację i rozbudowę zakładów przemysłowych oraz rozwój branży chemicznej i sektora wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i gazu. Istotne będą również naciski na zwiększanie sprawności energetycznej zakładów przemysłowych oraz ograniczanie kosztów ich pracy przez efektywniejsze wykorzystywanie zasobów.

By móc te cele zrealizować wymagany jest bowiem monitoring przebiegu procesów przemysłowych, do czego z kolei niezbędne są systemy pomiarowe. Według analityków największym wyzwaniem dla producentów przepływomierzy będzie wyróżnienie się na tle konkurencji nie tylko pod względem ceny. Nie będzie to łatwe, ponieważ w zakresie konstrukcji przepływomierzy trudno nieustannie wprowadzać innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Eksperci sugerują zatem, by producenci skupili się zwłaszcza na poprawie dwóch parametrach tych przyrządów: ich dokładności oraz niezawodności, które wciąż są, obok ceny, głównymi kryteriami wyboru dla większości odbiorców tych urządzeń.

JM