RADPOL połączy się z RURGAZEM

Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy RADPOL SA zatwierdziło plan połączenia RADPOL ze spółką zależną RURGAZ. Uproszczona zostanie dotychczasowa struktura korporacyjna. Obecnie w skład Grupy Kapitałowej wchodzą RADPOL oraz spółki zależne RURGAZ i przejęty w kwietniu 2012 r. WIRBET. Obecne łączenie spółek jest kolejnym etapem procesu pełnej konsolidacji grupy. W struktury spółki dominującej wcześniej włączona została Elektroporcelana Ciechów.

Posłuchaj
00:00

Zarząd RADPOL SA koncentruje się na istotnej poprawie efektywności operacyjnej i ekonomicznej poprzez maksymalizację synergii rynkowych i produktowych, które stworzone zostały między spółkami włączanymi kolejno w skład Grupy.

- Celem strategicznym RADPOL jest budowa spójnej oferty zaawansowanych systemów infrastrukturalnych. Realizacja podjętych przez nas wyzwań inwestycyjnych, z których największe to rozbudowa zakładu spółki RURGAZ wymaga elastycznego zarządzania. Marka RURGAZ jest obecnie bardzo dobrze rozpoznawalna w branży i kojarzy się z wysoką jakością produktów oraz zaawansowanymi technologiami.

Na pewno nie będziemy chcieli z niej rezygnować. Wręcz przeciwnie, po połączeniu w ramach struktur jednej spółki rozwijane będą systemy RURGAZ wzbogacone dodatkowo o produkty sieciowane radiacyjnie, których producentem jest RADPOL. Jesteśmy jedną z trzech firm w Europie, która wykorzystuje dwa akceleratory elektronowe na skalę przemysłową, teraz nasze unikalne rozwiązania i systemy będą łączone w jednej kompleksowej ofercie - mówił Andrzej Sielski, prezes zarządu RADPOL SA.

Po kwietniowej akwizycji spółki WIRBET SA, obecnie największym wyzwaniem jest rozbudowa zakładu spółki RURGAZ. Inwestycja pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych w istniejącej technologii oraz wprowadzenie całkowicie nowych produktów. We wrześniu podpisana została umowa na dostawę linii do produkcji rur PE z barierą antydyfuzyjną o średnicy do 1000 mm. Finalizacja całej inwestycji zaplanowana jest na koniec drugiego kwartału 2013 r.

źródło: RADPOL

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Radpol ma nowego prezesa
Radpol wchłania Wirbet
Radpol zwiększył przychody o 52% w I połowie 2014 r.
Radpol zwiększa zyski i sprzedaż
Nowy system ERP w Radpolu
RADPOL zwiększa sprzedaż w III kwartale
Krzysztof Pióro nowym prezesem Grupy RADPOL
Radpol zapowiada ekspansję na polskim i europejskim rynku
Połączenie spółek Radpol i Radpol Elektroporcelana

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów