Gdzie warto pracować w przemyśle?

Zajmująca się rekrutowaniem kadry menadżerskiej firma Antal International zaprezentowała wyniki trzeciej edycji badania "Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menedżerów". Przeprowadzone zostało ono we wrześniu zeszłego roku, miało charakter anonimowy i wzięło w nim udział 1557 respondentów z Polski. Na wykresach przedstawiono wyniki badania zawężone do pierwszych dziesięciu miejsc listy - osobno dla przemysłu ogólnie, osobno dla sektora motoryzacyjnego.

Posłuchaj
00:00
Najbardziej pożądani pracodawcy w branży przemysłowej

Najbardziej pożądani pracodawcy w branży przemysłowej - źródło: Antal International

Należy zaznaczyć, że w wypełnianym przez respondentów kwestionariuszu nie było gotowej listy firm, przez co mogli oni wskazać również przedsiębiorstwa mniejsze i firmy lokalne. W pełnej wersji raportu, który dostępny jest w firmie Antal International, znaleźć można również wiele innych informacji dotyczących preferencji osób związanych z wyborem pracodawców oraz komentarze dotyczące cech firm działających na rynku.

 

Do najbardziej cenionych warunków zatrudnienia oferowanych przez firmy należą styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność. Ostatnią z cech pracownicy oceniali w przypadku przedsiębiorstw branżowych w Polsce jako bardzo dużą (41%) lub dużą (36%). Osoby szukające pracy na stanowiskach menadżerskich są również bardziej skłonne wybierać przedsiębiorstwa, które mają dobrą opinię oraz są partnerami znanych i cenionych firm branżowych. Projekty wykonywane dla liderów rynkowych stanowią dla nich dodatkowy atut.

Najbardziej pożądani pracodawcy w sektorze motoryzacyjnym

Najbardziej pożądani pracodawcy w sektorze motoryzacyjnym - źródło: Antal International

Warto dodać, że zmieniają się źródła wiedzy o potencjalnych miejscach zatrudnienia. W porównaniu do drugiej edycji badania, która przeprowadzona została w sierpniu 2011 roku, odnotować można było znaczący wzrost znaczenia mediów i Internetu (do 42%) jako źródła pozyskiwania informacji, a jednocześnie duży spadek popularności targów pracy (do kilku procent). Około 1/3 respondentów czerpie informacje o firmie od znajomych w niej pracujących, zaś 10% z materiałów dystrybuowanych przez przedsiębiorstwa i tyle samo od osób nie pracujących w danej firmie.

źródło: Antal International

Powiązane treści
Z tyskiej fabryki Fiata zwolniono już 1000 osób
Energa Solidnym Pracodawcą Roku 2011
General Electric, Siemens i ABB wśród 10 wymarzonych pracodawców polskich inżynierów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów