Co nowego w firmie steute?

Dla firmy steute Schaltgeräte GmbH&Co. KG ostatni rok był czasem ogromnych zmian i nowych wyzwań. Dynamiczny wzrost sprzedaży, sfinalizowanie zmian struktury działów sprzedaży i marketingu, zwiększająca się liczba oferowanych produktów - wszystko to wymusiło szereg inwestycji, o których traktuje poniższy artykuł.

Posłuchaj
00:00

NOWE ZAPLECZE PRODUKCYJNE

Fot. 2. Wyłączniki bezprzewodowe LR (Long Range) i ULR (Ultra Long Range)

Najważniejszą decyzją z punktu widzenia rozwoju firmy było zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozszerzenie działu badań i rozwoju. Wymusiło to rozbudowę zakładów w Löhne o nowy budynek, o łącznym metrażu około 4 tys. m² (fot. 1). Nowa powierzchnia mieści dział R&D (gdzie docelowo pracować ma 50 osób), część działu produkcji i nowe magazyny.

Tutaj będzie odbywać się produkcja urządzeń elektronicznych oraz montaż końcowy i testy urządzeń, które trafią później do nowych przestrzeni magazynowych, obejmujących szereg stref zabezpieczonych przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Warto wspomnieć, iż nowe, nowoczesne laboratorium steute pozwala na samodzielne przeprowadzanie testów wytrzymałościowych, prób wodoszczelności, testów klimatycznych i innych, dzięki czemu skrócił się znacznie czas wprowadzania nowych produktów na rynek.

W związku z rozbudową siedziby głównej wzrosło też znacznie zatrudnienie - obecnie steute zatrudnia w Niemczech przeszło 300 osób. Firma steute uruchomiła także produkcję swoich urządzeń w Chinach i w Brazylii. Tamtejsze zakłady zaopatrywać będą głównie lokalne rynki, ale część produkcji trafi także do Europy i USA.

Decyzja o inwestycji w nowe zakłady produkcyjne była podyktowana m.in. chęcią znacznego skrócenia terminów dostaw. Następstwem wzrostu sprzedaży, konieczności lepszego nadzoru nad procesami biznesowymi oraz rozwoju sieci dystrybucyjnej było uruchomienie w tym roku systemu informatycznego SAP, dopasowanego do wymagań firmy steute. Obecnie trwa zmiana procedur handlowych na linii siedziba główna - dystrybutorzy, obejmująca także modyfikację numerów identyfikacyjnych produktów, co jest zawsze dość kłopotliwym procesem.

NOWOŚCI W INTERNECIE

Fot. 3. Bezprzewodowe czujniki indukcyjne

Powyższe zmiany pozwolą na utrzymanie stojących dotychczas na wysokim poziomie standardów handlowych oraz możliwie krótkich terminów dostaw, do których odbiorcy byli przez długie lata przyzwyczajeni. Klienci powinni być także zadowoleni z wciąż rozbudowywanego portalu internetowego

Fot. 4. Nowy wyłączniki linkowy i czujnik zbiegania taśmy serii ZS 91 S

Rok 2012 przyniósł też wiele nowości produktowych. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć bezprzewodowe wyłączniki pozycyjne i przyciski (fot. 2) oraz czujniki, wykorzystujące nowy standard transmisji radiowej o nazwie "steute wireless", który będzie stopniowo wypierać urządzenia EnOcean. Wyłączniki pozycyjne są ponadto wyposażane w generator elektrodynamiczny nowej generacji, jeszcze mniejszy i trwalszy niż poprzednie wersje.

Nowe technologie pozwoliły na znaczne zwiększenie zasięgu transmisji, który wynosi teraz aż do 800 m w terenie otwartym (wersja ULR - Ultra Long Range). Istotną nowością jest też wprowadzenie do oferty bezprzewodowych czujników indukcyjnych (fot. 3), magnetycznych i optycznych. To znacznie zwiększa liczbę możliwych aplikacji urządzeń bezprzewodowych firmy steute.

Powiększa się też liczba dostępnych urządzeń radiowych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Do sprzedaży trafiły też ostatecznie zapowiadane od dłuższego czasu wyłączniki linkowe zatrzymania awaryjnego w wykonaniu Extreme, w tym popularne typoszeregi ZS 71 i ZS 80 oraz całkowita nowość w ofercie - typoszereg ZS 91 S (fot. 4).

Szczególnie ostatni z nich jest wart uwagi, ponieważ będzie on stopniowo zastępował dość popularne urządzenia serii ZS 90 S, przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Wszystkie wyżej wymienione urządzenia charakteryzują się dużą odpornością na oddziaływania agresywnych mediów, wysokich i/lub niskich temperatur, mogą być też dostarczone w wersji o wysokim stopniu ochrony - maksymalnie IP 69K.

Dział Extreme wprowadza stopniowo do sprzedaży różnego rodzaju wyłączniki i czujniki przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, ze szczególnym uwzględnieniem niskich i bardzo wysokich temperatur, oddziaływania wody morskiej i wreszcie agresywnych mediów. Najnowsze produkty z tego zakresu można znaleźć na portalu www.steute.com w zakładce Extreme.

Z wyżej wymienionymi, jak też innymi nowościami będzie można zapoznać się podczas najbliższych targów Automaticon w Warszawie. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska C-5 w hali I. Serdecznie zapraszamy!

Adam Więch
.steute Polska

www.steute.pl

zdjęcie tytułowe: Fot. 1. Nowy budynek biurowo-produkcyjny steute

Powiązane treści
Automaticon 2013. Przewodnik targowy
Czujniki magnetyczne i indukcyjne firmy .steute - do najbardziej wymagających zastosowań
steute - elektromagnetyczne i pneumatyczne blokady bezpieczeństwa
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów