Otwarto Radomskie Centrum Innowacji i Technologii

W Radomiu uruchomiono placówkę, która będzie pełnić rolę łącznika między nauką a biznesem. Projekt realizowany z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu powstał na terenie radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej SSE Euro-Park Wisłosan. W nowym centrum funkcjonować będzie park naukowo-technologiczny oraz inkubator. Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (RCIT) będzie oferowało przedsiębiorcom usługi doradcze związane z poszukiwaniem nowych technologii i partnerów biznesowych.

Posłuchaj
00:00

Budowa inkubatora technologicznego rozpocznie się w trzecim kwartale 2013 r. Utworzony zostanie nowoczesny, wielofunkcyjny ośrodek, w którym siedzibę znajdą przedsiębiorcy zaangażowani w innowacyjne przedsięwzięcia, znajdujące się w początkowej fazie rozwoju. Koszt budowy wraz z wyposażeniem szacowany jest na około 16-24 mln zł.

Ostatnią fazą projektu jest budowa parku naukowo-technologicznego, który ma być powstać na bazie dotychczasowych obiektów Fabryki Broni "Łucznik". Fabryka obecnie buduje nową siedzibę. Szacunkowy koszt inwestycji to około 100-150 mln zł. Jej realizacja rozpocznie się w 2016 r.

Kluczowymi partnerami projektu Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Fundacja Centrum Innowacji FIRE, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miejski w Radomiu, Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W uroczystości otwarcia uczestniczyła m.in. marszałek Sejmu - Ewa Kopacz oraz minister Skarbu Państwa - Mikołaj Budzanowski.

źródło: naukawpolsce.pap.pl
zdjęcie: Grzegorz Rogiński (sejm.gov.pl)

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
InnoPower - forum innowacji w energetyce
Już w niedzielę rozpocznie się w USA Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji
W Radomiu otwarto inkubator dla 250 firm
W Białymstoku rozpoczęto budowę centrum INNO-EKO-TECH
Fabryka Broni "Łucznik" będzie miała nową siedzibę
Aplisens zbuduje zakład produkcyjny w Radomiu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów