Francuska Areva nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską

Podpisane przez Arevę i Politechnikę Wrocławską porozumienie dotyczy rozwoju współpracy w zakresie edukacji i badań w dziedzinie energetyki jądrowej w Polsce. W ramach prowadzonych działań studenci i kadra polskiej uczelni będą mieli dostęp do specjalistycznych kursów i studiów, oferowanych przez Uniwersytet Arevy, a także możliwość wzięcia udziału w projektach badawczych. Zaangażowanie francuskiej firmy energetycznej na rzecz polskiej nauki wpisuje się w ramy rządowego programu rozwoju energii jądrowej.

Posłuchaj
00:00

Rządowy program przewiduje m.in. podnoszenie kwalifikacji polskich pracowników sektora energetyki jądrowej w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji elektrowni oraz gospodarowania odpadami promieniotwórczymi i ich składowania.

- Studia inżynierskie wymagają praktyki, równoczesnego rozwijania wiedzy teoretycznej i umiejętności zawodowych. Areva gwarantuje zdobywania tej praktycznej wiedzy na wysokim poziomie. Nasza uczelnia jest również zainteresowana prowadzeniem badań i promocją rozwiązań technologicznych w dziedzinie energetyki i inżynierii jądrowej, stąd zaangażowanie się Arevy we współpracę z polskimi ośrodkami akademickimi takimi jak Politechnika Wrocławska może nas tylko cieszyć - powiedział rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski.

źródło: wnp.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Wyższe uczelnie rozwijają współpracę z branżą automatyki przemysłowej
Rozbudowa wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej
Areva podpisała w RPA kontrakt wart 300 mln euro
Areva i Schneider Electric będą partnerami w dziedzinie technologii magazynowania energii
Areva zbada możliwości energetycznego wykorzystywania toru
Areva rozszerza współpracę z PW
Polska elektrownia jądrowa potrzebuje blisko 900 specjalistów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów