GE stawia na jednolitość i otwartość

Firma GE Intelligent Platforms poinformowała o planach konsolidacji oferty w zakresie systemów sterowania, czego elementem ma być przede wszystkim wykorzystanie otwartego standardu wymiany informacji OPC Unified Architecture. Poprzez zaoferowanie modułowych podzespołów i oparcie komunikacji na Ethernecie przemysłowym firma chce zapewnić większą łatwość tworzenia systemów, ich wydajność oraz bezpieczeństwo.

Posłuchaj
00:00

Architektura systemów ma opierać się na elementach modułowych, które wraz z oprogramowaniem korzystać będą z sieci ethernetowych, umożliwiając łatwą komunikację w standardach przemysłowych i tworzenie systemów M2M. GE wprowadza zgodność z OPC UA w swoich platformach sterowania, w tym m.in. PACSystems oraz Mark VIe, jak też w oprogramowaniu Proficy Cimplicity HMI/SCADA. Kontrolery będą również zapewniały wsparcie dla dwóch popularnych standardów komunikacyjnych, którymi są Profinet oraz Foundation Fieldbus. Zdaniem przedstawicieli firmy stworzenie jednolitej architektury zapewni zwiększoną szybkość wdrażania systemów i łatwiejszy dostęp do danych produkcyjnych z poziomu zarządzania przedsiębiorstwami.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Powiązane treści
GE chce zwiększyć wydajność przemysłu - udostępni internetową platformę Predix
GE przejęło Wurldtech
Zmiana w kierownictwie GE Intelligent Platforms
Platforma GE Intelligent Platforms kompletnym rozwiązaniem dla nowoczesnego przemysłu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów