General Motors za 250 mln euro zbuduje nową fabrykę w Tychach

Koncern General Motors zainwestuje w Tychach w budowę linii produkcyjnych silników i przekładni samochodowych oraz przeznaczonego dla nich zaplecza. W nowym zakładzie zamierza wytwarzać silniki wysokoprężne o pojemności 1,6 l. Rozpoczęcie produkcji, której docelowa wielkość wyniesie 200 tys. sztuk rocznie, zaplanowano na rok 2017. Inwestycja ma pozwolić na rozwój i utrzymanie 550 miejsc pracy w istniejących już tyskich zakładach GM, a także na ewentualny wzrost zatrudnienia.

Posłuchaj
00:00

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Tychach - dawna fabryka silników Isuzu - połączono w listopadzie 2013 r. z gliwicką fabryką samochodów Opla, tworząc jedną spółkę z dwoma oddziałami. Spółka ta zatrudnia ponad 3,5 tys. osób, z czego około 3 tys. w Gliwicach.

Do 2017 r. powierzchnia tyskiego zakładu wzrośnie o około 12 tys. m². Powstaną nowe działy - m.in. obróbki mechanicznej bloków silnika i wałów korbowych. Wymienione zostaną wszystkie fabryczne urządzenia i zainstalowane będą nowe linie produkcyjne. Powstaną również stanowiska testowe.

Realizacja tyskiego projektu koncernu związana jest z europejskimi planami inwestycyjnymi GM. Nowe inwestycje równolegle prowadzone będą także w Rüsselsheim i Kaiserslautern w Niemczech.

źródło: PAP

Powiązane treści
Gliwicki Opel utworzy klasę patronacką
Gliwicka fabryka General Motors przygotowuje produkcję nowego Opla Astry
Opel zamknął fabrykę w Bochum
Siemens PLM Software doceniony przez General Motors
Opel zainwestuje 400 mln złotych w gliwicką fabrykę
Z General Motors może odejść blisko jedna trzecia zatrudnionych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów