General Motors za 250 mln euro zbuduje nową fabrykę w Tychach

Koncern General Motors zainwestuje w Tychach w budowę linii produkcyjnych silników i przekładni samochodowych oraz przeznaczonego dla nich zaplecza. W nowym zakładzie zamierza wytwarzać silniki wysokoprężne o pojemności 1,6 l. Rozpoczęcie produkcji, której docelowa wielkość wyniesie 200 tys. sztuk rocznie, zaplanowano na rok 2017. Inwestycja ma pozwolić na rozwój i utrzymanie 550 miejsc pracy w istniejących już tyskich zakładach GM, a także na ewentualny wzrost zatrudnienia.

Posłuchaj
00:00

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Tychach - dawna fabryka silników Isuzu - połączono w listopadzie 2013 r. z gliwicką fabryką samochodów Opla, tworząc jedną spółkę z dwoma oddziałami. Spółka ta zatrudnia ponad 3,5 tys. osób, z czego około 3 tys. w Gliwicach.

Do 2017 r. powierzchnia tyskiego zakładu wzrośnie o około 12 tys. m². Powstaną nowe działy - m.in. obróbki mechanicznej bloków silnika i wałów korbowych. Wymienione zostaną wszystkie fabryczne urządzenia i zainstalowane będą nowe linie produkcyjne. Powstaną również stanowiska testowe.

Realizacja tyskiego projektu koncernu związana jest z europejskimi planami inwestycyjnymi GM. Nowe inwestycje równolegle prowadzone będą także w Rüsselsheim i Kaiserslautern w Niemczech.

źródło: PAP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Gliwicki Opel utworzy klasę patronacką
Gliwicka fabryka General Motors przygotowuje produkcję nowego Opla Astry
Opel zamknął fabrykę w Bochum
Siemens PLM Software doceniony przez General Motors
Opel zainwestuje 400 mln złotych w gliwicką fabrykę
Z General Motors może odejść blisko jedna trzecia zatrudnionych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów