Niemiecki SolarWorld poprawia wyniki dzięki technologii PERC

Producent paneli fotowoltaicznych, który w 2013 r. znalazł się na krawędzi upadłości i 29% akcji za 50 mld euro przejęły katarskie fundusze, osiąga obecnie coraz lepsze wyniki i planuje zwiększenie produkcji modułów PV w technologii PERC. W tym celu przeprowadzi modernizację swoich linii produkcyjnych w Arnstadt i wykorzystując urządzenia szwajcarskiej firmy Meyer Burger zwiększy efektywność wytwarzanych ogniw i paneli. Ponowne uruchomienie linii, po osiągnięciu rocznych zdolności produkcyjnych na poziomie 400 MW, nastąpi pod koniec bieżącego roku.

Posłuchaj
00:00

Firma SolarWorld produkuje panele PV w technologii PERC w Niemczech oraz w swoim amerykańskim zakładzie w stanie Oregon od 2014 r. W przypadku ogniw typu monokrystalicznego SolarWorld osiągnął sprawność na poziomie 21,4%. To właśnie głównie dzięki działalności w Stanach Zjednoczonych europejski lider poprawił wyniki. W USA SolarWorld doprowadził do nałożenia przez amerykańskie władze karnych ceł na import chińskich paneli fotowoltaicznych.

Technologia PERC - Passivated Emitter Rear Cell, czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa - zyskuje na popularności w branży fotowoltaicznej, ponieważ umożliwia zwiększenie efektywności standardowych ogniw krzemowych. Ogranicza liczbę metalowych styków, które są zastępowane przez warstwę pasywną pokrywającą całą tylną powierzchnię ogniwa. Przed kilkoma miesiącami urządzenia do produkcji w technologii PERC kupił od firmy Meyer Burger inny potentat rynku fotowoltaicznego - Hanwha Q-Cells.

W ubiegłym roku SolarWorld zwiększył sprzedaż ogniw i paneli PV o 55%, przekraczając prognozy o 15 punktów procentowych. Niemiecka firma sprzedała w 2014 r. instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 849 MW. W roku 2013 było to 548 MW.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
Upadający SolarWorld może za sobą pociągnąć inne firmy
Czy SolarWorld zbankrutuje?
W branży PV rośnie zainteresowanie technologią PERC
Upada kolejna europejska firma z branży fotowoltaicznej
Powstanie największy na świecie producent modułów fotowoltaicznych
Uruchomiono magazyn energii na wielkiej farmie fotowoltaicznej w Brandenburgii
Uruchomiono największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną
Na terenie mieleckiej SSE firma ML System zbuduje fabrykę ogniw fotowoltaicznych
Czy SolarWorld jednak nie przetrwa?

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów