Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?

| Gospodarka Artykuły

SolarWorld AG, największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, w maju ubiegłego roku ogłosił niewypłacalność. Przed zniknięciem firmy uchronił ją program osłonowy niemieckiego rządu i poszukiwanie inwestora. Infrastrukturę niemieckiego przedsiębiorstwa przejęła spółka SolarWorld Industries GmbH utworzona przez założyciela SolarWorld Franka Asbecka i inwestorów z Kataru. Teraz firma ogłasza rynkowy powrót, informując o zawarciu dużej umowy na dostawę modułów fotowoltaicznych do Turcji.

Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?

Nowy SolarWorld pozyskał zamówienie na dostawę modułów PV o mocy 60 MW dla tureckiej firmy Inosolar. Zamówienie ma zostać zrealizowane jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku.

Firma informuje również, że jej linie produkcyjne są obecnie w pełni przystosowane do wytwarzania monokrystalicznych ogniw i modułów w technologii PERC, w tym modułów dwustronnych. W ciągu roku ponownie mają zostać uruchomione linie o potencjale produkcyjnym 700 MW, z możliwością zwiększenia produkcji paneli PV do 1 GW w fabrykach w Arnstadt i we Freibergu k. Drezna.

W 2016 roku SolarWorld zatrudniał 3,3 tys. pracowników, obecnie - po restrukturyzacji - ma to być nieco ponad 500 osób, przy czym około 60% załogi realizować ma prace w zakresie R&D.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz również