Innowacje, technologie, maszyny - jutro startują targi ITM Polska
| Gospodarka ArtykułyTargi ITM Polska, które odbędą się w dniach 9-12 czerwca, są przykładem doskonałego mariażu przemysłu, biznesu i nauki. Bierze w nich udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują maszyny i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. Niemal połowa wystawców biorących udział w największych targach przemysłowych w Polsce to firmy zagraniczne, a same targi coraz częściej wymieniane są w gronie najważniejszych imprez branżowych w Europie.
W 9 pawilonach na powierzchni ponad 20 tys. m² można będzie zobaczyć maszyny w ruchu oraz innowacje i technologie, które mają wpływ na kształt i ewolucję polskiego i światowego przemysłu. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, utrzymany został przejrzysty podział na salony tematyczne. Pawilony 5 i 5A oraz cały czteropak zajmują maszyny, obrabiarki i narzędzia, czyli salon Mach-Tool. Wszystko, co związane jest z obróbką powierzchni, czyli Salon Surfex, to pawilon 6A, w którym zlokalizowana jest także przestrzeń Hape - hydraulika, pneumatyka i napędy oraz Metalforum - odlewnictwo, hutnictwo i przemysł metalowy. Salony - Welding, w ramach którego prezentowana jest oferta dla branży spawalniczej oraz Salon Bezpeczeństwa Pracy w Przemyśle BHP - zajmują pawilon 4, zaś odbywające się w tym samym czasie Tragi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting (oraz Subcontracting ITM Meetings) zlokalizowane są w pawilonie 3. Podczas targów, w ramach salonu Nauka dla Gospodarki zaprezentowany zostanie także dorobek jednostek naukowych.
Równolegle z targami ITM Polska odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, między innymi:
- pierwsza w Polsce konferencja poświęcona rodzimej branży aluminium "Aluminium 2015. Biznes Trendy Technologie";
- XIII Forum Inżynierskie;
- seminarium "Stale nierdzewne w konstrukcjach stalowych";
- II edycja dyskusji "Obróbka w Polsce";
- platforma współpracy i transferu innowacji;
- konferencja poświęcona dotacjom na inwestycje;
- Seminarium Obróbki Plastycznej "Nauka na rzecz innowacji technologicznych i materiałowych";
- seminarium "Tradycyjne oraz innowacyjne obróbki powierzchniowe a konstytuowane właściwości warstw wierzchnich części maszyn";
- warsztaty 360 stopni wokół projektowania.
W ramach salonu Surfex tradycyjne odbędzie się Poligon Umiejętności stanowiący przestrzeń wymiany doświadczeń i najnowszych informacji w zakresie obróbki powierzchni. W drugi dzień targów będą mieć miejsce także Warsztaty tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni.
Nowością tegorocznej edycji będzie program "Kariera inżyniera", czyli platforma kontaktowa dla studentów i absolwentów uczelni technicznych oraz przedsiębiorców poszukujących młodych osób do pracy bądź odbycia praktyk, staży lub szkoleń.