Organizacja MCA łączy się z SMMA - powstaje MCMA

Organizacja Motion Control Association (MCA) połączyła się ze stowarzyszeniem SMMA - the Motor & Motion Association, w wyniku czego powstała grupa Motion Control & Motor Association (MCMA), która będzie służyć branży napędów, silników i systemów sterowania. MCMA obejmie cały łańcuch dostaw, począwszy od dostawców materiałów dla producentów, poprzez kanały dystrybucji, po użytkowników końcowych. Będzie działać wspólnie z organizacjami Association for Advancing Automation (A3), Robotic Industries Association (RIA) oraz Automated Imaging Association (AIA). Organizacje te reprezentują ponad 850 firm z branży automatyki.

Posłuchaj
00:00

Połączenie następuje po przejściu na emeryturę Betsy i Billa Chambersów, którzy stali na czele SMMA w ciągu ostatnich 38 lat. SMMA została założona w Stanach Zjednoczonych w 1975 roku, aby działać na rzecz producentów silników i urządzeń do kontroli ruchu, dostawców materiałów, a także konsultantów i środowiska akademickiego. MCA, również z siedzibą w USA, powstała w 2006 roku, aby służyć producentom napędów i silników, dystrybutorom, integratorom systemów i użytkownikom końcowym.

- Samodzielnie MCA i SMMA były bardzo skuteczne w promowaniu interesów ich członków i całej branży. Teraz, po połączeniu i utworzeniu MCMA, siła większej organizacji pozwoli nam zrobić jeszcze więcej, aby pomóc w promowaniu przemysłu, zapewnieniu edukacji i certyfikacji oraz podejmowaniu inicjatyw badawczych i zbieraniu danych rynkowych - mówił John Payne z firmy Yaskawa America, który będzie przewodniczył MCMA.

W ramach fuzji do MCMA dołączył oddział magnesów stałych SMMA, promujący wykorzystywanie materiałów magnetycznych. Ponadto fundacja non-profit Electric Motor Education & Research Foundation (EMERF), która została powołana i była zarządzane przez SMMA, będzie teraz kierowana przez MCMA. Fundacja EMERF wspiera edukację, badania oraz transfer technologii we współpracy z prywatnymi, akademickimi i rządowymi organizacjami badawczymi.

źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Powiązane treści
Rynek napędów LV gotowy na wzrosty po trzech latach zastoju

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów