Politechnika Łódzka wykształci specjalistów od automatyki budynkowej

Firma Schneider Electric oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy, dzięki której na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja - "Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami". Ma to stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania energią. Współpraca obejmie m.in. szkolenia i specjalistyczne kursy oraz staże naukowe dla pracowników dydaktycznych Politechniki Łódzkiej. Uczelnia może też liczyć na wsparcie w wyposażeniu laboratoriów, a najlepsi studenci odbędą w firmie Schneider praktyki zawodowe, a także będą mogli liczyć na stałe zatrudnienie.

Posłuchaj
00:00

Nowe trendy, takie jak urbanizacja, digitalizacja i industrializacja powodują zwiększenie zapotrzebowania na energię i wymagają implementowania nowoczesnych rozwiązań i technologii, które przyczynią się do optymalnego wykorzystania energii w budynkach. Dlatego też niezbędna jest edukacja oraz doświadczona kadra specjalistów, którzy będą opracowywać nowoczesne rozwiązania w zakresie automatyki budynkowej. Współpraca Politechniki Łódzkiej oraz firmy Schneider Electric ma umożliwić studentom zdobycie praktycznej wiedzy od najlepszych specjalistów w tym zakresie.

Według danych z raportu "Inteligentna Energia", przygotowanego przez Frost & Sullivan przy współpracy z Schneider Electric, wynika, że światowy popyt na energię w latach 2000-2030 zwiększy się o 200%. Obecnie miasta są odpowiedzialne za 75% całkowitego zużycia energii. W celu utrzymania zapotrzebowania na energię, przy rosnących potrzebach miast i ludności konieczne są inwestycje m.in. w technologie inteligentnych budynków - systemy automatyki i zarządzania energią, które pozwalają oszczędzić nawet do 30% energii.

źródło: Schneider Electric

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Prognoza dla rynku rozwiązań DIY w zakresie automatyki domowej
Wyższe uczelnie rozwijają współpracę z branżą automatyki przemysłowej
Schneider Electric liderem zestawienia Gartnera w kategorii ADMS
Schneider Electric włącza Cisco do programu partnerskiego Collaborative Automation
Fuzja Schneider-Aveva stworzy światowego lidera oprogramowania przemysłowego
Iberdrola i Schneider Electric podpisały umowę w zakresie wdrożenia systemu Smart Metering
Rozmowa z Ireneuszem Martyniukiem, wiceprezesem Pionu Przemysłu w Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska w nowej, wydajnej energetycznie siedzibie
Rynek inteligentnych budynków - prawie 43 mld dolarów w 2024 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów