Google będzie udziałowcem afrykańskiej farmy wiatrowej

W Kenii powstanie ogromna farma wiatrowa Lake Turkana, której moc docelowa wyniesie 310 MW. Wartość inwestycji szacowana jest na 625 mln euro. Internetowy potentat, po uruchomieniu farmy, będzie jej współwłaścicielem - odkupi od duńskiego producenta elektrowni wiatrowych - firmy Vestas - 12,5% udziałów. W spółce Lake Turkana Wind Project, realizującej ten ogromny projekt, udziały mają również m.in. KLP Norfund Investment AS, duński funduszu IFU oraz fiński Finnfund. Uruchomienie elektrowni zaplanowano na kwiecień 2017 r.

Posłuchaj
00:00

Firma Vestas dostarczy aż 365 turbin wiatrowych Vestas V52, każda o mocy 850 kW. Jest to ilościowo największe w historii pojedyncze zamówienie na turbiny. Producent zapewni też 15-letni serwis urządzeń.

Elektrownia powstanie kilkaset metrów od brzegów jeziora Turkana, w miejscu o średniej prędkości wiatru przekraczającej 11 m/s. Uzysk energii elektrycznej ma wynieść 1400 GWh na rok, co stanowi 15% aktualnego zapotrzebowania Kenii na energię. W celu połączenia farmy Lake Turkana z kenijskim systemem energetycznym powstanie linia przesyłowa o długości 428 km, której budowę sfinansuje Kenia i Hiszpania.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
W 2017 Google będzie czerpać zasilanie wyłącznie z OZE
Szkocja w 100% zasilana wiatrem
Google największym przemysłowym odbiorcą energii z OZE
Czy powstaną latające farmy wiatrowe?
Google będzie w 100% zasilany z OZE
Google inwestuje miliard dolarów w technologie kosmiczne

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów