Z wizytą w hucie szkła Guardian Częstochowa

Tytułowy obiekt, będący jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących szkło architektoniczne w Polsce, mogli zwiedzać uczestnicy III Konferencji Użytkowników Proficy. Została ona zorganizowana jesienią przez firmę VIX Automation, zaś patronat nad wydarzeniem objął magazyn APA.

Posłuchaj
00:00

Elementem konferencji, takich jak omawiana, są wizyty w firmach korzystających z oprogramowania GE Intelligent Platforms, którego autoryzowanym dystrybutorem jest VIX Automation. Dwa lata temu był to Browar Warka, w zeszłym roku goście odwiedzali zakład produkcyjny firmy Spomlek - producenta serów i innych wyrobów z mleka. Tym razem uczestnicy mieli możliwość poznania tajników produkcji szkła.

Huta szkła Guardian Częstochowa została wybudowana w latach 2001-2002 i od tego czasu produkuje ona szkło typu float. W zakładzie, który jest częścią korporacji Guardian Industries, wdrożono najnowsze technologie w dziedzinie produkcji oraz przetwórstwa szkła płaskiego.

Wizyta w hucie była poprzedzona całodniową konferencją w Siewierzu, podczas której omówiono systemy Proficy służące do wizualizacji, archiwizacji danych, zarządzania i sterowania produkcją oraz procesami. Motywem przewodnim było omówienie pięciu skutecznych recept na lepszy wynik produkcyjny, które omawiali przedstawiciele VIX Automation. Spotkanie było też okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między obecnymi oraz potencjalnymi użytkownikami rozwiązań Proficy, a także praktykami i ekspertami z szeroko rozumianej dziedziny zarządzania produkcją.

W konferencji wzięło udział około pięćdziesiąt osób, reprezentujących firmy z wielu branż - m.in. FMCG, spożywczej, kosmetycznej, ciepłowniczej, wodno-kanalizacyjnej oraz papierniczej. Patronat merytoryczny nad spotkaniem objął Kaizen Institute Poland.

Więcej zdjęć zobaczyć można na stronie www.vix.com.pl/konferencja.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Aktualności
Medicalgorithmics rozszerza obecność w USA dzięki współpracy z Fourth Frontier
Aktualności
Rozwój przemysłu chemicznego
Komunikacja
Przyszłość technologii RFID
Aktualności
Bosch inwestuje miliony w druk 3D z metalu
Powiązane treści
Guardian Industries na fali inwestycji w województwie śląskim
Hutnictwo szkła i metali - procesy produkcyjne, pomiary i automatyzacja
Rynek gazów przemysłowych w produkcji szkła - 3,5 mld dolarów w 2020 r.
Jakość w każdym kawałku, czyli jak SM Spomlek automatyzuje produkcję
Rozmowa z przedstawicielami Grupy Żywiec oraz firm Bonair i VIX Automation
Rynek szkła - prawie 175 mld dolarów w 2027 roku
Dobre prognozy dla rynku produkcji szkła

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów