Rozpoczęły się targi EXPOPOWER i GreenPOWER

| Gospodarka Artykuły

W ramach Energy Future Week ruszyły dzisiaj w Poznaniu spotkania branży energetycznej. W nienotowanej dotąd w Polsce skali zaprezentowane zostaną energetyczne trendy i innowacje. Obok wystawy przemysłowej odbędzie się kilkadziesiąt paneli z udziałem międzynarodowych gości i ekspertów. W dniach 10-13 maja nauka i przemysł prezentować będą swój potencjał technologiczny podczas targów EXPOPOWER i GreenPOWER, kongresu Energia.21, konferencji GasReg.21 oraz Forum InnoPower. W targach bierze udział ponad 200 firm z kilkunastu krajów. Partnerami Energy Future Week są firmy Enea, PGE, Energa, TGE.

Rozpoczęły się targi EXPOPOWER i GreenPOWER

W tym roku zarówno EXPOPOWER, jak i GreenPOWER, to nie tylko prezentacja osiągnięć przemysłu energetycznego, ale też zastrzyk najświeższej wiedzy o trendach, zmianach i wyzwaniach jakie czeka ten rynek. To również wszelkie informacje na temat nowych produktów i usług z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, a także elektrotechniki i elektroniki przemysłowej. Dzięki wystawom i spotkaniom targi dają też możliwość poznania nowoczesnych technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Uzupełnianie się tematyki obu ekspozycji stanowi interesującą mieszankę sprzyjającą wymianie doświadczeń.

Pierwszy dzień targów EXPOPOWER to także VII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu "Energooszczędność w oświetleniu" - "Technika Świetlna 2016", która odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP i Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-Lighting. Z kolei drugiego dnia targowego - 11 maja - warto przysłuchać się dyskusji w ramach XIV Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia" n.t. Stacje Elektroenergetyczne 2016. Do udziału w niej zostały zaproszone firmy: ABB, ELEKTROBUDOWA, Elektrometal Energetyka, SICAME Polska oraz ZPUE. Pełny program konferencji, a także lista wystawców i nowości na www.expopower.pl.

W tym samym czasie co targi EXPOPOWER rozpoczęła się druga edycja Międzynarodowego Kongresu Naukowo-Przemysłowego Energi@21 "Innowacyjna gospodarka, nowoczesne społeczeństwo, inteligentna energetyka". Siłą Energi@21 są prelegenci. Będą reprezentowali kilkanaście krajów. Łącznie obecność na Energi@21 potwierdziło kilkudziesięciu profesjonalistów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Węgier, Litwy i Islandii.

W kolejnym dniu, czyli 11 maja, zadebiutuje międzynarodowa konferencja GasReg.21, gdzie dyskusja toczyć się będzie wokół rynku gazu ziemnego oraz koncepcji utworzenia polskiego hubu gazowego. Natomiast tematyka dyskusji odbywających się 13 maja, w ramach InnoPower Forum, poświęcona będzie innowacjom w energetyce.

Wspomniane wydarzenia odbywać się będą w sąsiadującym z ekspozycją targów EXPOPOWER pawilonie 15. W zaplanowanych panelach wezmą udział przedstawiciele rządu RP, członkowie zarządów największych polskich firm energetycznych oraz uznani eksperci z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Złote medale na targach EXPOPOWER i GreenPOWER

Złoty Medal Expopower i GreenPower 2016Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie zgłaszanych jest 500 produktów. Nagroda jest potwierdzeniem doskonałości produktu oraz jego nowoczesności. Na tegorocznych targach wyróżniono następujące produkty:

  1. Sterownik polowy SO- 54SR-xxx z funkcjami zabezpieczeniowymi dla zastosowań "Smart Grid" - Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki "MIKRONIKA", Poznań (pawilon 7A, stoisko 36);
  2. Mobilna Linia Serwisowa - Energy Composites Sp. z o.o., Wodzisław Śląski (pawilon 8A, stoisko 6);
  3. Napędy elektromechaniczne do łączników napowietrznych SN - Instytut Energetyki - Zakład Doświadczalny w Białymstoku, Białystok (pawilon 7A, stoisko 42);
  4. Rodzina listew typu MS45 - Przedsiębiorstwo Tworzyw Sztucznych "MARMAT" Sp. z o.o., Jasin k. Swarzędza (pawilon 8A, stoisko PIGE);
  5. Bezprzewodowy monitor energii Watta - SPIRVENT Sp. z o.o. Sp.k., Oborniki (pawilon 7, stoisko 31);
  6. Seria słupów strunobetonowych dla linii WN 110 kV - STRUNOBET - MIGACZ Sp. z o.o., Lewin Brzeski (pawilon 8A, stoisko 19);
  7. Kompaktowa rozdzielnica pierścieniowa w izolacji gazowej typu TPM Kompakt - ZPUE S.A. Włoszczowa (pawilon 7A, stoisko 7);
  8. Akumulator w technologii Aqueous Hybrid Ion (AHI) - Aquion Energy, Inc., USA - złoty medal w ramach GreenPOWER (pawilon 7, stoisko 24);
  9. Fronius Energy Package - magazynowanie energii z fotowoltaiki - Fronius International GmbH, Austria - złoty medal w ramach GreenPOWER (pawilon 7, stoisko 57).

Na wyłonione przez ekspertów produkty można też głosować w ramach plebiscytu Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów. Tu o zwycięzcy decydują zwiedzający i internauci. Głosy oddawać można za pośrednictwem strony www.zlotymedal.mtp.pl a także, w trakcie targów w Poznaniu, w specjalnie przygotowanej multimedialnej Strefie Wystawców w Alei Lipowej.