Bardziej ekonomiczne, wydajniejsze i łatwe do nabycia modularne układy chłodzące do elektrycznych zespołów trakcyjnych

| Gospodarka Artykuły

Firma Bosch Rexroth wprowadza na rynek rozwiązania, które znacznie przyspieszają projektowanie systemów chłodzenia w pojazdach szynowych. Modularne podejście do chłodzenia elektrycznych zespołów trakcyjnych pozwala na skrócenie czasu projektowania układu chłodzenia trakcji i obniżenie kosztów eksploatacji.

Bardziej ekonomiczne, wydajniejsze i łatwe do nabycia modularne układy chłodzące do elektrycznych zespołów trakcyjnych

System taki składa się z chłodnicy przetwornicy trakcyjnej i obwodu transformatora. Zawiera on sprawdzone w praktyce elementy, standardowo stosowane w wielkoseryjnej produkcji maszyn jezdnych. Dzięki temu podejściu producenci mogą bezpiecznie włączać modularne zespoły chłodzenia do opracowywanych przez siebie systemów chłodzenia pojazdów.

Firma Bosch Rexroth, jako partner, przejmuje odpowiedzialność za konfigurację, symulację systemu oraz wstępny montaż modułów gotowych do produkcji. Bosch dostarcza zestandaryzowane moduły chłodzenia, a specjaliści w zakresie technologii szynowych konfigurują gotowe do użytku systemy chłodzenia, uwalniając tym samym producentów pojazdów szynowych od części ich zadań. Są one dostosowane do wymaganego rozplanowania oraz do wymaganej wydajności chłodzenia napędu trakcyjnego. System może się składać z jednego, dwóch lub trzech modułów. Modularna konstrukcja zmniejsza złożoność oraz upraszcza serwisowanie i naprawy.

Dotychczasowe doświadczenie wykazuje, że dzięki rozwiązaniom firmy Bosch Rexroth producenci pojazdów szynowych mogą skrócić czas opracowywania systemu chłodzenia do trzech miesięcy. Dostawa obejmuje specyfikację oraz implementację wszystkich interfejsów mechanicznych i elektrycznych do elektrycznego zespołu trakcyjnego.

źródło: Bosch Rexroth

Zobacz również