Polskie zespoły w drugim etapie konkursu Hyperloop POD Competition

Złożona ze studentów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej drużyna Hyper Poland University Team oraz grupa HyperLodz Team z Politechniki Łódzkiej zakwalifikowały się do drugiego etapu, organizowanego przez firmę SpaceX, konkursu Hyperloop POD Competition. Zadaniem biorących udział we współzawodnictwie jest przygotowanie kapsuły Hyperloop, czyli nowego środka transportu umożliwiającego naziemnie przemieszczanie się z prędkością około 1000 km/h.

Posłuchaj
00:00

Kapsuła studentów z Hyper Poland University Team ma się poruszać w specjalnej rurze o bardzo niskim ciśnieniu, co minimalizuje opór powietrza i zapotrzebowanie na energię. Pojazd przemieszczać się ma bez kontaktu z podłożem, wykorzystując magnetyczną lewitację lub łożyska powietrzne. Napęd stanowić ma silnik elektromagnetyczny oraz zainstalowana z przodu kapsuły sprężarka.

Obecnie studenci są na etapie tworzenia kompletnej dokumentacji technicznej. Trzeci etap, w którym zakwalifikowane zespoły będą prezentować zaprojektowane pojazdy, odbędzie się w Los Angeles.

źródło: naukawpolsce.pap.pl
zdjęcie: Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów Politechniki Warszawskiej

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Kapsuła Hyperloop po raz pierwszy przewoziła ludzi
Polska kapsuła Hyperloop już czeka na testy w USA
Polscy studenci projektują ultraszybki pojazd w konkursie firmy SpaceX Elona Muska

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów