W najbliższych latach rynek automatyki przemysłowej wzrośnie do ponad 325 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Transparency Market Research przewiduje w swoim nowym raporcie, że światowy rynek urządzeń automatyki przemysłowej wzrośnie ze 183 mld dolarów w roku 2015 do ponad 325 mld do końca roku 2024. Oznacza to wartość CAGR w tym okresie na poziomie 6,6%. Siłą napędową części tego wzrostu będą rewolucyjne zmiany w obszarze metod funkcjonowania przemysłu wytwórczego. Kolejnym czynnikiem prowzrostowym ma być duże zwiększenie popytu na technologie CNC.

W najbliższych latach rynek automatyki przemysłowej wzrośnie do ponad 325 mld dolarów

Automatyzacja w przemyśleJednak analitycy informują również, że rynek stoi w obliczu ograniczeń takich, jak słaba świadomości na temat korzyści płynących z automatyzacji przemysłu, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących. Ponadto niektórzy potencjalni inwestorzy zniechęcają się do przejścia na wyższy stopień automatyzacji z uwagi na wysokie koszty instalacji i konserwacji.

Wyniki badań Transparency Market Research świadczą także o bardzo poważnym rozdrobnieniu na rynku automatyki, gdzie czterej czołowi globalni gracze w 2015 roku byli łącznie w posiadaniu jedynie 12,5% rynkowych udziałów. Największym rynkiem regionalnym dla urządzeń automatyki przemysłowej, obejmującym blisko 30% globalnej sprzedaży, będzie pod koniec 2024 roku Europa.

źródło: Drives & Controls