Elektrownia atomowa być może jednak będzie

Ostatnie informacje ministra energii dotyczące pierwszej polskiej elektrowni atomowej mogą budzić wątpliwości co do faktycznych planów rządu w tym zakresie. Krzysztof Tchórzewski w radiowej wypowiedzi stwierdził, że projekt budowy siłowni został wstrzymany, jednak z jego kolejnej wypowiedzi cytowanej przez PAP dowiadujemy się, że rozpoczęte przed trzema laty prace przygotowawcze są kontynuowane. Brak decyzji o budowie wynikać ma z poszukiwania metod finansowania inwestycji oraz, związanej z tym, nieokreślonej gwarantowanej ceny sprzedaży energii.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
S&T zmodernizuje systemy Polskiej Agencji Atomistyki
Wstrzymano program budowy polskiej elektrowni jądrowej
12 mln zł na staże z zakresu energetyki jądrowej
Będzie opóźnienie w realizacji planów budowy polskiej elektrowni jądrowej
Nowe typy reaktorów jądrowych zyskają na popularności
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Robotyka mobilna w najbliższej dekadzie
Przemysł 4.0
Zebra Technologies i Tulip dostarczą wspólnie mobilne rozwiązania dla pracowników pierwszej linii
Obudowy, złącza, komponenty
Electro Instal & Light-Tech Expo 2025 - targi elektrotechniki, oświetlenia i automatyki budynkowej
Silniki i napędy
Zakończono budowę fabryki koreańskiej spółki POSCO
Aktualności
CARGOUNIT zawarł z Siemens Mobility kompleksową umowę serwisową na utrzymanie lokomotyw
Artykuły
Przyszłość rynku szyn zbiorczych

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów