Zbliża się piąta edycja warsztatów z cyklu "ifm - wiedza i doświadczenie"

| Gospodarka Przemysł 4.0

W dniach 7-8 czerwca bieżącego roku w Radziejowicach pod Warszawą odbędą się piąte warsztaty z cyklu "ifm - wiedza i doświadczenie", podczas których fachowcy z wieloletnim doświadczeniem podzielą się z uczestnikami wiedzą z zakresu Przemysłu 4.0. Dyskusje branżowe, 6 dedykowanych stanowisk oraz najnowsze technologie w automatyce przemysłowej to tylko część oferty spotkania organizowanego przez ifm electronic.

Zbliża się piąta edycja warsztatów z cyklu "ifm - wiedza i doświadczenie"

Główny temat warsztatów - Przemysł 4.0 - budzi w branży mnóstwo emocji. Eksperci wyjaśnią jakie ma on zastosowanie w codziennej pracy inżynierów, a także opowiedzą o szansach i zagrożeniach płynących z jego wykorzystania.

Innowacje w praktyce

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli poznać nowe technologie oraz ich zastosowania - wszystko w duchu Przemysłu 4.0. Wśród prelegentów wystąpią specjaliści z branży przemysłowej - inżynierowie z firmy ifm electronic oraz naukowcy z Politechniki Śląskiej. Plan warsztatów "ifm - wiedza i doświadczenie" został podzielony na cztery moduły. W module I eksperci przedstawią temat utrzymania ruchu, moduł II będzie dotyczyć optymalizacji procesów, zaś moduły III i IV to części praktyczne spotkania.

Przemysł 4.0 bez tajemnic

Istotą warsztatów będzie praktyczna wiedza dotycząca monitorowania procesów produkcyjnych, wymiana doświadczeń z praktykami i ekspertami, a także poznanie nowości rynku automatyki przemysłowej oraz możliwości i konsekwencji wynikających z wykorzystania nowych technologii. Hasło przewodnie, które będzie towarzyszyć uczestnikom w tej edycji warsztatów, to "ifmnovation!".

Na spotkaniu przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania, o których opowie m.in. Marek Maciejewski z ifm electronic. Wśród prelegentów pojawią się również Jacek Czeczot, Bartosz Dudziński, Jarosław Szmalc oraz Adrian Kwiatkowski.

Druga część spotkania odbędzie się przy przygotowanych stanowiskach. Będą to warsztaty w blokach tematycznych, podczas których uczestnicy zastosują zdobytą wiedzę w praktyce. Tematy poruszane podczas drugiego dnia warsztatów będą dotyczyły napędów i ich wymiany, automatyki procesowej, rozwiązań dla przemysłu, parametryzacji IO-Link oraz technologii 3D w robotyce.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz godzin rozpoczęcia prelekcji dostępne na stronie www.ifm-warsztaty.pl/zapisz-sie.

źródło: ifm electronic