Japońskie Sumitomo kupuje włoskiego producenta silników elektrycznych - firmę Lafert

Za kwotę 172,65 mln euro firma Sumitomo Heavy Industries (SHI) przejęła spółkę Lafert, wzmaniając tym samym swoją pozycję na rynku silników i poszerzając ofertę produktową, co pozwoli dotrzeć do szerszego grona klientów. Lafert dołączy do działu SHI Power Transmission and Controls (PTC) - który wykorzystuje markę Sumitomo Drives Technologies - i stanie się centrum kompetencyjnym R&D w zakresie silników. Przejęcie firmy Lafert przez SHI ma być sfinalizowane do końca czerwca bieżącego roku.

Posłuchaj
00:00

SHI ma na celu zwiększenie przychodów PTC z planowanych na 2019 rok 115 mld jenów (884 mln euro) do ponad 200 mld jenów (1,5 mld euro).

Firma Lafert, założona w 1962 r., osiągnęła w ubiegłym roku prawie 150 mln euro przychodów - o 9% więcej niż w roku 2016. Lafert ma cztery fabryki we Włoszech i po jednej w Słowenii i w Chinach. Zatrudnia blisko 800 osób. W 2016 r. ponad połowę przychodów firmy stanowiły silniki indukcyjne AC, serwomotory i napędy odpowiadały za 30% przychodów, a silniki synchroniczne z magnesami trwałymi wygenerowały dalsze 17%. Niemal jedna trzecia przychodów pochodzi z zastosowań w maszynach przemysłowych, 25% z instalacji HVAC i chłodnictwa oraz 16% z sektora materiałowego. Z Włoch pochodzi 27% przychodów Lafert, 46% z pozostałej części, a Ameryka Północna dodaje 17%.

W pierwszym kwartale 2018 r. przychody firmy Lafert były o 17% wyższe niż przed rokiem.

Po przejęciu biznes silników Sumitomo będzie wart około 250 milionów euro, przy czym silniki asynchroniczne stanowić będą prawie dwie trzecie działalności - 64%, bezszczotkowe silniki serwo i momentowe - 24%, a silniki synchroniczne z magnesami trwałymi - 12%. Celem jest zwiększenie przychodów z operacji połączonych do 400 mln euro, do roku 2025.

Sumitomo zapewnia, że wszystkie obiekty Laferta zostaną utrzymane. Zachowany zostanie również personel fabryk oraz najważniejsi menadżerowie. Lafert będzie nadal zarządzał swoimi działaniami sprzedażowymi, marketingowymi, badawczo-rozwojowymi i inżynieryjnymi.

Sumitomo Heavy Industries zatrudnia na całym świecie 20 tys. osób. W 2017 roku firma osiągnęła ponad 6 miliardów euro przychodów. Dział PTC osiągnął W ubiegłym roku sprzedaż o wartości prawie 1 miliarda euro przy marży operacyjnej powyżej 10%.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Sumitomo kupuje amerykański start-up Persimmon Technologies
Sumitomo Heavy Industries przejęło Invertek Drives
Japońscy naukowcy budują mechaniczny ogon
Schaeffler kupuje Elmotec, by uruchomić produkcję silników
Sumitomo zamyka fabrykę w Rawiczu
National Electric Vehicle Sweden przejmuje Protean Electric

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów