Impact'18 - dwa dni rozmów o gospodarce cyfrowej

| Gospodarka

Kongres ImpactCEE to duże wydarzenie poświęcone tematyce gospodarki oraz cyfryzacji. W tym roku spotkanie przyciągnęło 6 tys. uczestników, zaś zagadnienia z zakresu 5G oraz IoT, nauki, tematyki fintech czy Przemysłu 4.0 prezentowało ponad 250 mówców. Kongres ImpactCEE odbył się w dniach 13-14 czerwca.

Impact'18 - dwa dni rozmów o gospodarce cyfrowej

Spotkania, takie jak omawiane, stanowią okazję do zapoznania się z trendami i aktualnymi zagadnieniami związanymi z tematyką gospodarczą, obserwacji wykorzystania technologii i poznania m.in. tego, co oferują firmy i start-upy. Kongres odbywał się równolegle na czterech scenach, co dawało uczestnikom możliwość dobrania prelekcji do własnych zainteresowań. Wysłuchać można było wielu polskich i zagranicznych mówców, w tym przedstawicieli rządów, uczelni oraz biznesu. Gościem specjalnym była Sophia - humanoidalny robot firmy Hanson Robotics.

Podczas wydarzenia miało miejsce kilka prelekcji i dyskusji panelowych poświęconych tematyce Przemysłu 4.0. Zagadnienia te stanowiły jedną z ośmiu ścieżek tematycznych. Wysłuchać można było m.in. wystąpienia Macieja Chorowskiego z NCBiR omawiającego wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle, Jadwigi Emilewicz mówiącej o działaniach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Rozwoju w zakresie tematyki Industry 4.0, a także dyskusji panelowej "How to stay relevant in age of industrial disruption?", którą poprowadził Tomasz Haiduk z firmy Siemens.

Z kolei Stefan Życzkowski z firmy ASTOR oraz Maciej Socha z firmy Wiśniowski (na zdjęciu) omawiali wdrożenie u polskiego producenta bram zrobotyzowanego systemu spawania, który stanowi technologiczną warstwę procesu ewolucji firmy do fabryki klientocentrycznej. Wspólna prelekcja "How to implement Industry 4.0 technologies in Poland? A true story" była najbardziej praktyczną i osadzoną w krajowych realiach prezentacją z wszystkich przedstawianych podczas kongresu, która dotyczyła Przemysłu 4.0.

Polecamy zapoznanie się z materiałami multimedialnymi (m.in. dostępne są nagrania prelekcji) na stronie impactcee.com.