Advantech zamierza w Europie osiągnąć przychody o wartości 350 mln euro

| Gospodarka Aktualności

Firma Advantech ogłosiła europejską strategię, wkraczając w ten sposób w planowaną wcześniej, kolejną fazę rozwoju Internetu Rzeczy (IoT). Firma będzie dążyć do osiągnięcia w Europie do roku 2025 przychodów na poziomie 350 mln euro. Przyspieszy uruchamianie oddziałów w regionie, a nowy model współtworzenia realizowany przez firmę pomoże stworzyć lepszy biznesowy ekosystem.

Advantech zamierza w Europie osiągnąć przychody o wartości 350 mln euro

Podjęte działania mają umocnić pozycję Advantecha jako lidera w obszarze Industrial IoT (IIoT). Zwieńczeniem podjętych działań będzie unikalne wydarzenie "IoT Co-Creation Summit” zaplanowane na 1 i 2 listopada 2018 r. w Suzhou w Chinach. Podczas tego spotkania Advantech wspólnie z partnerami zaprezentuje szczegóły nowej wizji kolejnej fazy rozwoju Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Informacje na temat wydarzenia "IoT Co-Creation Summit", które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Expo w Suzhou dostępne są na stronie iotsummit.advantech.com.

- Poziom świadomości marki Advantech w sektorze IoT i Industry 4.0 w Europie znacząco wzrósł. Firma otworzyła niedawno nowe Europejskie Centrum Obsługi w Eindhoven. Jest to pierwszy krok w kierunku udowodnienia, że Advantech jest najbardziej wszechstronnym dostawcą rozwiązań IoT w Europie. Rozbudowana centrala, pełna inteligentnych rozwiązań (SmartOffice), obejmuje również magazyn i zakład produkcyjny. W całej Europie firma zatrudnia około 400 osób i ma silną pozycję rynkową w 10 krajach regionu, w których posiada biura. W zeszłym roku otwarto także nowe biuro w Sztokholmie - mówił Hans-Peter Nüdling, wiceprezes Embedded IoT.

Dzięki synergii między centralą na Tajwanie a lokalnymi biurami w Europie, wszystkie linie produktowe są rozwijane i wspierane jednocześnie. Pozwala to zespołowi sprzedaży na osiągnięcie rocznego wzrostu, w okresie od roku 2014 do 2017, na poziomie 25%. W ciągu następnych trzech lat Advantech będzie dążył do zwiększenia możliwości operacyjnych w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Holandii. Planuje otworzenie oddziałów na europejskich rynkach wschodzących w celu zapewniania wsparcia technicznego. Firma skoncentruje się na kluczowych branżach, takich jak automatyzacja maszyn i fabryk, technologie dla rynku medycznego, transport i motoryzacja, a także skupi się na ekspansji w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

źródło: Advantech