Firma FCA Powertrain uruchomiła w Bielsku-Białej produkcję nowych silników

| Gospodarka Aktualności

Spółka FCA Powertrain, należąca do Grupy Fiat Chrysler Automobiles, rozpoczęła w Bielsku-Białej wytwarzanie trzycylindrowych silników o pojemności 1 l i mocy 120 KM oraz czterocylindrowych silników o pojemności 1,3 l i mocy 150 lub 180 KM. Rocznie zakład opuszczać ma 200 tys. silników. Do końca roku 2019 firma chce podwoić moce produkcyjne, budując w tym celu drugą linię produkcyjną.

Firma FCA Powertrain uruchomiła w Bielsku-Białej produkcję nowych silników

Nowe silniki z Bielska-Białej przeznaczone są dla Jeepa Renegade MY19, który debiutuje na rynku motoryzacyjnym. Do innych modeli nowe silniki trafią jeszcze przed końcem br. Silniki są oszczędne i przyjazne dla środowiska, zostały wyposażone w technologie umożliwiające redukcję emisji zanieczyszczeń, by spełniać normę Euro 6D, która zacznie obowiązywać producentów samochodów już we wrześniu. Zastosowano w nich m.in. po raz pierwszy technologię Multiair III oraz bezpośredni wtrysk z czterema zaworami na cylinder i doładowaniem.

Firma FCA Powertrain Poland działa w Bielsku-Białej od 15 lat. Osiąga roczne przychody na poziomie 3,4 mld zł. Zatrudnia około 1,15 tys. pracowników. Fabryka wyprodukowała dotąd przeszło 7 mln silników.

źródło: WNP

Zobacz również