Wkrótce uruchomienie produkcji silników w Tychach

Fabryka Opel Manufacturing Poland w Tychach 17 stycznia rozpocznie wytwarzanie silników benzynowych PureTech, przeznaczonych dla samochodów Grupy PSA. Docelowo tyski zakład ma dostarczać około 460 tys. silników rocznie. Wraz z osiągnięciem pełnych zdolności produkcyjnych zatrudnienie w zakładzie wzrosnąć ma z 500 do około 800 osób. Firma na razie nie ujawniła wartości tyskiej inwestycji, ale informacje na ten temat ma przekazać podczas uroczystości oficjalnego rozpoczęcia produkcji.

Posłuchaj
00:00

Opel wszedł w skład Grupy PSA nieco ponad rok temu. Wcześniej, w 2014 r., w tyskim zakładzie wstrzymano produkcję, a załoga została przeniesiona do Gliwic. Trzy lata później rozpoczęły się przygotowania do wytwarzania w Tychach silników GM. Po przejęciu Opla przez francuski koncern PSA zadecydowano, że w zakładzie uruchomiona zostanie produkcja silników PureTech, które powstają również w dwóch fabrykach we Francji. W polskiej fabryce produkowanych będzie 16 różnych typów trzycylindrowych silników benzynowych dla pojazdów z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Źródło: WNP

Powiązane treści
Grupa PSA uruchamia kolejne laboratorium sztucznej inteligencji
Nidec Leroy-Somer tworzy spółkę joint venture z koncernem PSA
PSA finalizuje przejęcie Opla i Vauxhalla
Silniki Mercedesa będą w Jaworze powstawać przy udziale energii odnawialnej
W fabryce silników w Jaworze Mercedes zatrudni 1000 osób
Firma FCA Powertrain uruchomiła w Bielsku-Białej produkcję nowych silników
Toyota zainwestuje 400 milionów złotych na produkcję silników w Polsce
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów