Grupa PSA uruchamia kolejne laboratorium sztucznej inteligencji

| Gospodarka Aktualności

We współpracy z instytutem Inria, prowadzącym badania w dziedzinie technik cyfrowych, Grupa PSA utworzyła kolejne centrum badań nad sztuczną inteligencją - OpenLab. To dziewiętnasty ośrodek tego typu działający na rzecz PSA. Pozostałe jednostki naukowo-badawcze koncernu są zlokalizowane w czterech krajach: dwanaście we Francji, cztery w Chinach oraz jedna w Brazylii i jedna w Maroku.

Grupa PSA uruchamia kolejne laboratorium sztucznej inteligencji

- Prace badawcze OpenLabu dotyczyć będą na przykład algorytmów sztucznej inteligencji na potrzeby sterowania autonomicznymi samochodami w złożonym środowisku, przeglądów zapobiegawczych, optymalizacji projektowania sieci trakcyjnych i modelowania złożonych systemów, takich jak miasta, a to wszystko w celu stworzenia usług związanych z mobilnością dostosowanych do potrzeb - mówiła Carla Gohin, dyrektor ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Grupie PSA.

Działania OpenLabu prowadzone w dziedzinie motoryzacji będą się opierały na wynikach badań podstawowych przeprowadzonych w Instytucie PRAIRIE. Częściowo autonomiczne pojazdy Grupy PSA mają trafić na rynek już w 2020 r.