Amerykański Timken kupuje włoskiego Rollona

| Gospodarka

Amerykańska firma Timken za nieujawnioną kwotę kupuje włoską firmę Rollon Group, specjalizującą się w transporcie liniowym. Rollon, który produkuje prowadnice liniowe, szyny teleskopowe i siłowniki liniowe, prowadzi działalność produkcyjną we Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 600 osób. Przewiduje się, że sprzedaż Rollona osiągnie w 2018 roku poziom około 140 mln dolarów. Prawie trzy czwarte działalności firmy Rollon prowadzona jest obecnie w regionie EMEA.

Amerykański Timken kupuje włoskiego Rollona

Timken kupuje Rollon od Checkers Capital i IGI Private Equity. Inwestor twierdzi, że produkty Rollona będą uzupełniać inne jego marki, takie jak Philadelphia Gear, Groeneveld, Drives i Lovejoy. Przejęcie stanowi również kontynuację strategii Timkena polegającej na dywersyfikacji portfela produktów i usług, który obecnie obejmuje łożyska, przekładnie zębate, łańcuchy, pasy, sprzęgła, zautomatyzowane systemy smarowania, sprzęgła przemysłowe oraz hamulce, a także powiązane usługi.

Firma Timken spodziewa się, że akwizycja będzie sprzyjała zyskom już w pierwszym roku po transakcji i wygeneruje synergie o wartości ponad 10 mln dolarów. Transakcja, która podlega jeszcze zatwierdzeniu przez organa regulacyjne, ma być sfinalizowana pod koniec września bieżącego roku.

Rollon został założony w 1975 roku. Produkuje komponenty liniowe i systemy dla aplikacji o średniej precyzji, dostosowywane do potrzeb ponad 5000 klientów przemysłowych. W 1991 roku firma rozpoczęła ekspansję poza Włochami i od tego czasu buduje swoją obecność w Europie i Stanach Zjednoczonych.

źródło: Drives & Controls