Światowy przemysł zbrojeniowy produkuje coraz więcej broni

Według danych zamieszczonych w raporcie Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI), w 2017 r. globalna produkcja broni wzrosła po raz trzeci z rzędu. Łączna sprzedaż 100 największych na świecie przedsiębiorstw z branży zbrojeniowej wzrosła od ubiegłego roku o 2,5%, osiągając wartość 398,2 mld dolarów. Globalnym liderem przemysłu zbrojeniowego jest amerykański koncern Lockheed Martin.

Posłuchaj
00:00

Według raportu obecnie Rosja wyprzedza Wielką Brytanię i, po Stanach Zjednoczonych, zajmuje drugie miejsce na liście największych na świecie producentów broni. Rosyjscy producenci sprzedali w zeszłym roku broń za 37,7 mld dolarów, czyli za kwotę o 8,5% większą niż w roku 2016. Udział Rosji w globalnym rynku zbrojeniowym wynosi 9,5%. Zajmujące pozycję światowego lidera Stany Zjednoczone obejmują 57% tego rynku.

SIPRI zwraca uwagę, że rosyjski przemysł zbrojeniowy notuje znaczące wzrosty od 2011 roku. W sporządzanym przez instytut rankingu po raz pierwszy w czołowej dziesiątce światowych przedsiębiorstw zbrojeniowych znalazła się firma rosyjska - państwowy koncern Ałmaz-Antej. Raport SIPRI wskazuje również na 24-procentowy wzrost sprzedaży notowany przez firmy zbrojeniowe z Turcji. Natomiast z uwagi na trudności z uzyskaniem wiarygodnych statystyk instytut ze Sztokholmu nie uwzględnia w swoim raporcie producentów z Chin.

Źródło: WNP

Powiązane treści
Węgrzy będą produkować broń CZ
Czy znanemu producentowi broni grozi upadłość?
Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie osiem spółek Polskiego Holdingu Obronnego
Fabryka Broni "Łucznik" działa już w nowej siedzibie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów