Czy znanemu producentowi broni grozi upadłość?

| Gospodarka Artykuły

Jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów broni strzeleckiej - firma Remington Arms Company - zamierza przeprowadzić restrukturyzację związaną z problemami finansowymi i prawnymi. CNN informuje, że firma chce o 700 mln dolarów zredukować zadłużenie i wnieść do spółek zależnych 145 mln dolarów nowego kapitału. Remington złoży w tym celu do sądu upadłościowego wniosek o umożliwienie przeprowadzenia restrukturyzacji pod ochroną prawa.

Czy znanemu producentowi broni grozi upadłość?

Remington deklaruje, że jego działalność nie zostanie przez restrukturyzację zakłócona, a płatności dla partnerów handlowych i wynagrodzenia pracowników będą cały czas realizowane. Proces restrukturyzacji firmy ma być wzięty pod ochronę sądową na podstawie rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego USA, który gwarantować ma czas na dokonanie reorganizacji, zanim możliwe będzie wypełnienie zobowiązań wobec wierzycieli.

Problemy prawne Remingtona związane są między innymi z pozwem dotyczącym użycia samopowtarzalnego karabinu Bushmaster podczas strzelaniny, do której doszło w 2012 roku w szkole podstawowej w Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut, kiedy to sprawca zastrzelił 28 osób.

źródło: WNP
zdjęcie: Remington

Zobacz również