Węgrzy będą produkować broń CZ

Węgierska firma zbrojeniowa M.o.D. Arzenal będzie produkować pistolety P-07/09, pistolety maszynowe Scorpion oraz subkarabinki CZ Bren 2. W tym celu zawarła 10-letnią umowę licencyjną z firmą Czech Export Corporation - spółką córką Ceskiej Zbrojovky, o wartości około 100 mln euro. W bieżącym roku ruszy montaż broni z części sprowadzanych z Czech, uruchomienie regularnej produkcji przewidziano na rok przyszły.

Posłuchaj
00:00

Dla węgierskiej armii M.o.D. Arzenal wyprodukuje 200 tys. sztuk broni. Dzięki uzyskaniu licencji producent z Węgier utworzy około 200 nowych miejsc pracy.

źródło: WNP
zdjęcie: CZ

Powiązane treści
Światowy przemysł zbrojeniowy produkuje coraz więcej broni
Chińska firma zbuduje na Węgrzech elektrownię
Amerykańskie banki udzielają finansowego wsparcia bankrutującemu Remingtonowi
Łucznik zwiększa moce produkcyjne
Czy znanemu producentowi broni grozi upadłość?
Fabryka Broni "Łucznik" działa już w nowej siedzibie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
ABB inwestuje 200 mln dolarów w Europie. Program obejmie zakład w Przasnyszu
Przemysł 4.0
Warsaw Industry Automatica 2026 - trwa święto automatyki i robotyki w Nadarzynie
Przemysł 4.0
W Krakowie powstanie fabryka AI za 70 mln euro z ponad tysiącem akceleratorów GPU
PLC, HMI, Oprogramowanie
Sterownik bez sterownika
Roboty
Elastyczność cobota, osiągi robota przemysłowego. ABB Robotics prezentuje PoWa
Komunikacja
SBB zamawia 200 piętrowych pociągów. Kontrakt z Siemensem ma wartość 2 mld franków szwajcarskich

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów