Dachser inwestuje w centralnej Polsce

| Gospodarka Aktualności

Globalny operator logistyczny Dachser wybudował na terenie swojego oddziału w Strykowie nowy terminal przeładunkowy, tzw. cross-dock. Obiekt jest przystosowany do obsługi produktów chemicznych, w tym również do przeładunku materiałów niebezpiecznych. Dzięki realizacji inwestycji powierzchnia przeładunkowa obejmuje niemal 4 tys. m², czyli została zwiększona ponad dwukrotnie, a liczba ramp wzrosła z 10 do 34. W pobliżu strykowskiego magazynu Dachser buduje obecnie swoją nową, polską siedzibę.

Dachser inwestuje w centralnej Polsce

Rozbudowa terminala pod Łodzią pozwoli firmie poprawić organizację wszystkich procesów i zwiększyć efektywność obsługi klientów z centralnej i wschodniej Polski, których poprzez Niemcy łączy z europejską siecią transportową. Wolumeny towarów obsługiwanych przez firmę Dachser systematycznie rosną i dotychczasowy obiekt stał się niewystarczający.

Kontynuując inwestycję, Dachser przeprowadzi modernizację dotąd funkcjonującej hali. W powstającym biurowcu, który dysponować będzie powierzchnią prawie 2,5 tys. m², mieścić się będzie siedziba polskiego zarządu Dachsera, agencja celna operatora oraz biuro lokalnego oddziału. Budowa ma być ukończona na początku 2020 roku.

Dachser ma na świecie blisko 400 lokalizacji, w których łącznie zatrudnia około 29,1 tys. pracowników. Siedziba główna tej rodzinnej firmy mieści się w Kempten, w Niemczech.

źródło: WNP